Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Kanaryjskie karpie w wykonaniu NLT

Tej zimy Łukasz Lechowski wraz z żoną odwiedzili kolejną wyspę kanaryjską, by w niezwykle malowniczym krajobrazie łowić karpie. Wybrali zbiornik La Chira, który znajduje się na wysokości około 1600 metrów n.p.m. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Łukasz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 2/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 

Fragment artykułu:
Gran Canaria ma powierzchnię niespełna 1600 km2 i jest trzecią co do wielkości wyspą kanaryjską. Ma charakterystyczny okrągły kształt z masywem górskim pochodzenia wulkanicznego w centrum wyspy i to właśnie tam znajdują się zbiorniki, w których pływają karpie. Jak mówili miejscowi, znajduje się tam około siedemdziesięciu pięknych i głębokich wód.

Po wylądowaniu przenieśliśmy się z deszczowego, obrzydliwego klimatu w miejsce jakby z innej bajki. Przywitała nas piękna pogoda. Pierwsze dwa dni to aklimatyzacja i czas relaksu, podczas którego obmyślaliśmy strategię łowienia. Wiedzieliśmy o zbiorniku La Chira, że nie występują tam duże karpie, ale są one pięknej urody i praktycznie każdy z nich jest zupełnie inny.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak wygląda zimowe karpiowanie na Wyspach Kanaryjskich?
  • Skąd wzięły się tam karpie?
  • Z jakimi utrudnieniami trzeba się zmierzyć, by tam łowić? 
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.