Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Karpie kochają spokój i ciszę

 Zapraszamy do lektury artykułu, który przygotował Danny Fairbrass. Szef marki Korda, podzielił się z nami swoimi doświadczeniami w kwestii wędkowania w trudnych miejscach, gdzie karpie mają "spokój i ciszę".

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Danny? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 2/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:

Karpie kochają spokój i ciszę, nikogo więc nie dziwi, że często znajdują się w miejscach, w których mają trochę schronienia. Większość jezior, kanałów i rzek ma zarośnięte obszary, w których często można znaleźć ryby. Miejsca te często dają dużą szansę na brania, ale wiąże się to z ryzykiem. Karpiowanie w zaroślach to coś, co należy rozumieć i praktykować z uwzględnieniem bezpieczeństwa łowionych ryb. Kiedy wszystko robione jest poprawnie, może być kluczem do sukcesu, a co więcej nawet największe karpie znajdą drogę do twojego podbieraka. Często spotykana sytuacja to zarośnięty brzeg po przeciwnej stronie jeziora lub nawet wyspa ze zwisającymi krzewami i suchymi drzewami. Karp może znaleźć schronienie, jak również i jedzenie w tych okolicach.

Z artykułu dowiesz się:

  • jak podejść nieufne karpie?
  • jak przechytrzyć rybę, która "lubi" zaczepy?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.