Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Karpiowe przedwiośnie

Jak przetrwać zimę? Mariusz Niedźwiecki pokazuje, że luty to już ostatni dzwonek, by przygotować się do sezonu. Planowanie nowych zasiadek, nauka nowych węzłów, szukanie nowych miejscówek to tylko niektóre atuty karpiowego przedwiośnia. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Mariusz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 2/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:
Wczesna wiosna to dla mnie zawsze okres, w którym człowiek bierze kalendarz oraz mapę w dłoń i planuje wyprawy karpiowe. Być może to nuda, zero spontaniczności, ale w dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma problem z… wolnym czasem!

Wiedza jest istotna w każdej dziedzinie życia! W karpiowaniu wiedza (ta podstawowa) powinna być wręcz obowiązkowa – szczególnie ta, która dotyczy „obsługi” złowionej ryby.
Warto również skupić się na dopracowaniu swoich zestawów końcowych, które powinny mieć dwie podstawowe cechy – muszą być skuteczne oraz bezpieczne dla ryb. Niby oczywista sprawa, ale patrząc na ilość dokumentacji zdjęciowej, jaka pojawia się na portalach, forach karpiowych, pokazująca, jak jesteśmy „kreatywni” w supłaniu zestawów, to naprawdę człowieka ogarnia zdziwienie, przerażenie, śmiech na widok tych cudów.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak dobrze przygotować się do nowego sezonu?
  • Jak i kiedy szukać nowych miejscówek?
  • Jak wykorzystać jezioro pokryte lodem do wysondowania łowiska?  
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.