Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Karpiowy rekonesans

Wędkarstwo karpiowe to nie tylko samo łowienie karpi - to szereg wielu czynności, które wykonujemy, aby dopiero w końcowym rezultacie móc cieszyć się wspaniałym okazem na karpiowej macie. Jednym z nich jest karpiowy rekonesans, czyli... 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Przemek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 2/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:

Wędkarstwo karpiowe i w ogóle wędkarstwo nastawione na łowienie jednego gatunku wymaga sporego zaangażowania i aby łowienie karpi nie było przypadkowe a regularne, niezbędne będą analizy, przygotowania i zdobycie sporej ilości wiedzy, nie tylko podręcznikowej, ale także tej praktycznej, bezpośrednio znad wody.

Na trasie po interesującym mnie rejonie zaznaczam sobie kilka jezior, szukam wstępnych informacji, do kogo należą, kto nimi zarządza. Wówczas, jeśli mam takie dane, zwracam się z zapytaniem, czy jest możliwość, aby zobaczyć zbiornik, przejść się dookoła, porobić zdjęcia czy nagrać film do późniejszej analizy. Ważne, aby zawsze pytać właścicieli o takie pozwolenie.

Z artykułu dowiesz się:

  • czym jest karpiowy rekonesans?
  • jak pomaga uzyskać pozytywne efekty nad wodą?
  • gdzie i jak szukać nowych łowisk i miejscówek?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.