Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Karpiowy stalking

Jest wczesny poranek nad zalewem. Słońce zaczyna wschodzić nad horyzontem, a nad wodą unosi się powoli zanikająca już mgła. Tym razem nie siedzę w namiocie, popijając kawkę i czekając na branie. Nie mam na to czasu. Przemierzam staw wokół w poszukiwaniu miejsc, w których mogą czaić się karpie. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Michał? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 6/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:

Stalking, inaczej łowienie karpi z podchodu, jest metodą dla aktywnych wędkarzy, którzy wolą szukać brań i nie czekać na nie w jednym miejscu. Wbrew pozorom technika ta wymaga wyjątkowo dużo cierpliwości i zaangażowania, nierzadko większych niż w wędkowaniu stacjonarnym. W łowieniu z podchodu szczególnie powinniśmy skupić się na linii przybrzeżnej, wyszukując takie miejsca, jak dołki tuż przy brzegu, powalone drzewa bądź też zatoczki. Często są to miejsca odosobnione i zapomniane, z trudnym dostępem do brzegu, czyli takie strefy, gdzie karpie czują się bezpiecznie. Dlatego też podczas stalkingu należy zachować się bezwzględnie cicho i spokojnie, nie wykonywać gwałtownych ruchów, gdyż nawet mały szelest liści lub chociażby nawet sam nasz cień potrafi spłoszyć rybę, a na jej powrót w to samo miejsce trzeba będzie niestety czekać bardzo długo. Bo karpie wyczuwają podstęp. 

Z artykułu dowiesz się:

  • jak przygotować się do stalkingowego wypadu na karpie?
  • jaka jest przewaga stalkingu nad łowieniem stacjonarnym?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.