Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Kochany szkodnik

Ochrona środowiska, zwłaszcza w kontekście tego wodnego, to sprawa, która powinna stanowić priorytet dla każdego wędkarza. Czy jednak podczas dążenia do bycia „karpiarzem idealnym” coś nam nie umyka? Czy tak naprawdę wiemy kim, jest „pan karp” i co potrafi w owym środowisku zdziałać?
 

Harmonia i równowaga, to słowa, który każdy zna i rozumie. Czy jednak każdy wie, co tak naprawdę znaczą? Zachowanie równowagi w przyrodzie od zawsze stanowiło priorytet naukowców i przyrodników zajmujących się badaniem flory i fauny. Czym więc jest jej zachwianie czy brak przestrzegania?
Znane są Wam zapewne gatunki endemiczne występujące wyłącznie w danym regionie i ekosystemie. Znacie także gatunki inwazyjne, które często przez nierozwagę zostały zaaplikowane w nowym środowisku, rozpoczynając efekt domina, negatywnego wpływu na symbiozę ekosystemu w owym środowisku. Nieroztropne wprowadzanie gatunków egzotycznych do nieznanego środowiska, sprawia, że nie można przewidzieć negatywnych skutków oddziaływania nowego gatunku na już obecne, w danym miejscu... - czytaj całość w aplikacji mobilnej AS PRO MEDIA.

Czytnik internetowy - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 

Z artykułu dowiesz się:

  • dlaczego karp jest uznawany za szkodnika
  • dlaczego populacja karpi w Polsce jest bezpieczna
  • jaki wpływ na środowiska ma nasz ukochany karp
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.