Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Lekki method feeder na wiosenne karpie

Obecnie wędkarstwo feederowe przeżywa ponowny rozkwit, głównie za sprawą method feeder. Tak zwana ,,metoda” to nic innego jak udoskonalenie dobrze już znanej techniki łowienia za pomocą sprężyny. Podajnik z zanętą i ukrytą wewnątrz przynętą jest doskonałym sposobem na przechytrzenie tych największych okazów. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotowała Ania? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 6/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:
Są w Polsce łowiska, na których wspomniana metoda jest jedyną skuteczną możliwością na osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów. Wiosna to czas zmiennych warunków atmosferycznych, wahań ciśnienia oraz niestabilnej temperatury. O tej porze roku zachowania ryb są bardzo chimeryczne, a ich żerowanie sporadyczne, zwłaszcza tych karpiowatych. Jak zatem zmobilizować ryby do pobierania pokarmu? Na ratunek przychodzi zastosowanie lekkiej metody. Na wiosenne wędkowanie wybieram niewielkie łowiska, w których woda ociepla się znacznie szybciej niż w dużych akwenach. W tym celu stosuję krótkie kije - 10FT lub 11FT, zazwyczaj o parabolicznej akcji, które zapewniają frajdę z holu nawet mniejszych ryb.  

Z artykułu dowiesz się:

  •  jak przygotować się do feederowej zasiadki karpiowej?
  • jak dobrać sprzęt i zanęty do połowu karpi na metodę?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.