Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Łowisko Barduta

„Malutka woda, w samym środku lasu, jedź, spodoba Ci się!” - to były pierwsze słowa, które usłyszałem o tym miejscu. Fajnie brzmi, ale czy tak jest naprawdę? Należę do osób, które nie uwierzą, zanim same nie sprawdzą, więc decyzja mogłaby być jedna – atakuję. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Krystian? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 3/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:

Łowisko Barduta znajduje się w województwie pomorskim i oddalone jest od Miastka około 15 kilometrów na północny-wschód. Jest to naturalny zbiornik przepływowy, wchodzący w skład innych wód Pojezierza Bytowskiego. Wielkość jeziora oscyluje w granicach 8 hektarów, gdzie 1 hektar to pływająca wyspa, która za pomocą lin jest przymocowana do brzegu, ale to wcale nie oznacza, że jest nieruchoma. O tym dowiesz się za chwilę. Dojazd do jeziora jest dobry i raczej wjedziesz tam swoim bolidem, nawet jeśli masz Passata obniżonego o kilka cali. Przy łowisku znajduje się dość miejsca, żeby postawić kilka aut, a jeśli twój kumpel ma karpiowóz i uprze się na spanie w nim, to ma to sens, tylko jeśli będziecie mieli stanowisko 1A, gdyż pomost należący do tego stanowiska jest w zasięgu wzroku. Decydując się na drugie i zarazem ostatnie stanowisko, 1B, musisz mieć świadomość, że albo czeka cię przechadzka z gratami ponad 100 m na końcu, z którego  jest strome zejście na pomost, albo przeprawa ze stanowiska 1A. Polecam się przeprawić ze względu na bezpieczeństwo i wygodę. Miejscówki do połowu na Barducie to pomosty, które pomieszczą bez trudu po dwa namioty jednoosobowe i jeszcze zostanie miejsca na kołyskę oraz pody z wędkami. Na każdym z nich spokojnie zmieścisz się zarówno, ty jak i twój kompan, a także po 3 wędki. Obłowicie cały zbiornik, a jeśli będziecie mieć sąsiadów, to nie macie się co martwić o brak miejsca, bo stanowiska są na tyle daleko od siebie, że nie kolidują ze sobą. Wiesz już, gdzie jest zbiornik, czego możesz się spodziewać po przyjeździe i to, że namiot będziesz musiał dokręcić do pomostu. 

Z artykułu dowiesz się:

  •  jak przebiegała zasiadka Krystiana?
  • gdzie znajduje się i jak wygląda łowisko Barduta?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.