Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Missisipi - woda dla konesera

Woda położona z dala od zabudowań, otoczona pięknym, zwartym lasem, urozmaicona linia brzegowa z ogromną ilością powalonych drzew w czystej nieskażonej wodzie. Ciszę i spokój przerywają tylko odgłosy ptaków i zwierząt, zamieszkujących to malownicze miejsce. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Przemek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 5/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:
Tutaj nie ma ponumerowanych stanowisk, nie ma tłoku, nie ma policzonych ryb w wodzie… Odkrywam nieodkryte, jestem tam, gdzie zaczyna się i kończy moja prawdziwa karpiowa pasja! Na mapie polskich wód karpiowych z roku na rok przybywa miejsc, gdzie możemy oddać się naszej pasji. Co pewien czas słychać doniesienia o otwarciu nowego łowiska, modernizacji i udoskonalaniu tych już istniejących. Karpie w wodach osiągają coraz to większe rozmiary, areał rybnych zbiorników powiększa się. Specyfikacja tych łowisk jest bardzo zróżnicowana - od wykopanych płytkich stawów, poprzez żwirownie, glinianki, po dzikie jeziora polodowcowe. Każdy znajdzie to, co mu najbardziej odpowiada. Pracując w branży, obserwuję ciągły rozwój tej dziedziny wędkarstwa, widzę ogromne zapotrzebowanie na łowiska karpiowe, szczególnie że wiele łowisk jest bardzo zatłoczona, a ilość stanowisk na niektórych wodach nieadekwatna do wielkości zbiornika, co nie każdemu odpowiada. Dlatego bardzo cieszy fakt, że pojawiło się kolejne łowisko i to łowisko o dzikim charakterze, gospodarowane przez ludzi z zamiłowaniem do przyrody. 

Z artykułu dowiesz się:

  • gdzie znajduje się Missisipi?
  • jak przebiegła zasiadka Przemka? 
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.