Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Nie bój się zimnej wody!

Pomimo, że jesteśmy już po majówce to na wielu łowiskach nadal temperatury przypominają te wczesnowiosenne. W związku z tym postanowiłem przeanalizować kilka ostatnich lat i w oparciu o te obserwacje powstał poniższy artykuł o wiosennych, a czasem wczesnowiosennych karpiach. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Michał? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 5/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:

Poniżej znajdziecie kilka moich spostrzeżeń i dobrych rad dotyczących łowienia wiosną, szczególnie wczesną. W momencie, w którym czytacie ten artykuł, przynajmniej część wód jest już na dobre ożywiona po zimowym letargu, jednakże pamiętajmy, że nie każde łowisko „startuje” tak szybko - często mazurskie i kaszubskie polodowcowe wody „ożywają” najwcześniej na majówkę albo jeszcze później, a zima wraca do nas każdego roku! Warto zatem zachować ten artykuł również na późniejsze lata. Miłej lektury!
Początek roku to czas niecierpliwego wypatrywania pierwszych dodatnich temperatur, zejścia lodu i pojawienia się nad wodą. To okres, w którym przygotowania do nowego sezonu są już na ukończeniu, ale... to także okres, w którym karpiarze popełniają sporo błędów, które opóźniają rozpoczęcie sezonu upragnioną zdobyczą. 

Z artykułu dowiesz się:

  •  jak przygotować zanętę na zimną wodę?
  • czy warto ruszać nad wodę wczesną wiosną?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.