Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Nienaturalny posiłek

Czy karpie mogą być ostrożne? Mowa tu oczywiście o ostrożności w pobieraniu pokarmu. Czy przed zjedzeniem jakiegoś smakołyka, który nie jest ich naturalnym pokarmem, zastanawiają się, co zjedzą i czy może coś im grozić po jego skosztowaniu? Czy po prostu kierują się instynktem i potrzebą zaspokojenia głodu? 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Norbert? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 8/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:

Łowiąc przez wiele lat na tych samych zbiornikach, mogłem poddać głębszej analizie temat pobierania pokarmu przez naszych ulubieńców. Tak samo jak to, czy ryby te potrafią się czegoś nauczyć i np. wystrzegać. Obserwowałem ryby z dwóch zbiorników, na których łowię bardzo często i od wielu lat. Są to zbiorniki niekomercyjne, dzikie, gdyż wody komercyjne i niekomercyjne dzielą pewne różnice. Każda wymaga od karpiarza dużej wiedzy, jeżeli chcemy łowić wiele wspaniałych okazów, ale… właśnie jest jedno ale.

Z artykułu dowiesz się:

  •  jak zapolować na ostrożne i nieufne karpie?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.