Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Skwar a karpiowy feeder

Lato w pełni! Jak zmobilizować letnie karpie do żerowania i złowić "upalną życiówkę" na feeder? 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotowała Ania? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 7/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:

Latem ryby żerują bardzo chętnie, zatem nie bójmy się podać sporej ilości zanęty, już na samym początku. Apetyt ryb jest większy, a ich metabolizm pracuje na najwyższych obrotach. W moim letnim wędkowaniu skupiam się na dużej ilości ziarna oraz robactwa, które znacznie poprawia atrakcyjność mieszanek. Na jeden dzień wędkowania przygotowuję 2 litry gotowanej kukurydzy, którą poddaję wstępnej fermentacji. Taki zabieg okazuje się bardzo skuteczny, a niejednokrotnie niezastąpiony podczas letniego wędkowania. Często do kukurydzy dodaję porcję orzecha tygrysiego, który swoim słodkim aromatem przełamuje kwaskowy smak i aromat mieszanki.

Czas omówić letnie zestawy, które będą kluczowe, zwłaszcza gdy w upale staniemy oko w oko z pełnym siły i wigoru karpiem, który za wszelką cenę będzie chciał skryć się wśród konarów czy uciec w najbliższą głębinę. Do tego celu nie boję się zastosować znacznie cięższych i mocniejszych zestawów z zachowaniem delikatności i finezyjności, jaką kieruję się w mojej ulubionej technice feederowej, z wykorzystaniem drgającej szczytówki. Na tego typu sesje wybieram najbardziej optymalny zestaw wędzisk w przedziale długości 3,00-3,60 metra. Zestawy umieszczam zazwyczaj na dwóch zanęconych uprzednio liniach. Jeden zestaw tuż przy brzegu, drugi natomiast na dalszym dystansie, od 50 do 80 metrów od brzegu.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak wykorzystać method feeder w upalne dni?
  • Jaką wykorzystać zanętę?
  • Jakiego sprzętu użyć w zależności od dystansu na którym łowimy? 
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.