Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Archiwum wydań

Archiwum wydań

Świat Karpia 10/2020

Zawody karpiowe w pojedynkę

Zawody karpiowe rozgrywane w pojedynkę wymagają większego wysiłku i przygotowania. Często o zwycięstwie lub porażce decydują niuanse. Niuanse, które rozgrywając się w naszej głowie decydują o tym czy końcową rywalizację ukończymy z tarczą, czy na tarczy.

czytaj całość

Błyskawiczne karpie

Czas, a właściwie jego brak wpływa negatywnie na długość naszych zasiadek. Wielu karpiarzy nie jest w stanie wygospodarować dużej ilości wolnych dni i ogranicza swoje łowienie do krótkich wypadów. Dlatego tym razem parę słów o szybkich zasiadkach i co zrobić, by pomimo małej ilości czasu nie zjechać znad…

czytaj całość

Odrzańskie karpiowanie

Kiedy patrzę na płynącą rzekę serce zaczyna mi mocniej bić, wzrasta adrenalina, przełykam ślinę. Plany zasiadki i strategia nęcenia układają się same w myślach i rwie mnie do rzecznego karpiowania.

czytaj całość

Prawdziwe oblicze (nie)łowienia karpi

Tytuł tego tekstu nie jest przypadkowy. Otóż tak się sprawa ma, że karpie nie zawsze się łowi, natomiast zawsze się wypuszcza. To fakt i żelazna zależność, po której poznacie prawdziwego karpiarza-pasjonata.

czytaj całość

Śledztwo podczas zasiadki Cz. IV Sztuczna osa

W poprzedniej części aspirant Fort rozmawiał z architektem Karoniem i sprawiającym wrażenie poczciwca Barczakiem. Obaj karpiarze mieli motyw, aby ukraść czterdziestokilowego karpia. Sławomir posiada żwirownię z cyprinusami i amurami. Natomiast niezbyt zamożny Barczak wyraźnie obawia się podwyżek opłat wstępu na łowisko. W fer…

czytaj całość