Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Wczesnowiosenne zatoczki + FILM

Osłonięte przed wiatrem i nagrzane słońcem płytkie zatoki, to chętnie odwiedzane miejsca przez budzące się z „zimowego snu” karpie. Ciepłolubne ryby w pierwszej kolejności szukają ciepłej partii zbiornika, gdzie wraz ze wzrostem temperatury nabierają coraz większego apetytu.
 

Topniejące śniegi i puszczające lody na jeziorach zapowiadają długo oczekiwane przedwiośnie. To okres pomiędzy zimą a wiosną, gdy mimo utrzymujących się niskich temperatur i nocnych przymrozków, naszym oczom ukazują się pierwsze oznaki powrotu przyrody do życia. Krajobraz w tym czasie jest jeszcze dość ponury. Wyschnięte trzciny i brak zielonych liści chwilami przypominają nam jesień. Ciepłolubne karpie powoli zaczynają wypływać ze swoich zimowisk w poszukiwaniu cieplejszych partii wody.

Dlaczego zatoczki?
Obserwując taflę wczesnowiosennego zbiornika zauważyć można specyficzne miejsca, które bardziej niż inne tętnią życiem. Zapewne spostrzeżemy wcinający się w brzeg obszar wody ograniczony zazwyczaj cyplem lub wyspą. Wczesnowiosenne zatoczki to jedne z najszybciej... - czytaj całość w aplikacji mobilnej ZA DARMO.

Czytnik internetowy - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 

Z artykułu dowiesz się:

  • dlaczego warto szukać zatoczek na naszym łowisku
  • w jakich godzinach można wiosną liczyć na branie
  • na jakiej odległości łowić karpie wiosną
  • jaki zestaw zastosować na wiosenne karpie
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.