Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Wiosenny, nocny method feeder

Początek kwietnia to czas, gdy matka natura budzi się do życia. Uwarunkowane to jest w bardzo dużym stopniu przebiegiem zimy. Jeśli śnieg i nocne mrozy szybko się zakończą, to nasze karpiowanie na method feeder w nocy możemy zacząć nawet w marcu. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Artur? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:

Nie mówiąc już o radości, kiedy w nocy wyląduje parę sztuk na macie. Nieraz widziałem zdziwienie na twarzy sąsiadów na łowisku, którzy mieli rozłożone tripody, namioty itd., gdy rozkładałem kosz, ustawiałem paliki do mierzenia odległości i zamiast karpiówki uzbrajałem feedera w podajnik i świetlik. Wreszcie nie wytrzymując podchodzili i pytali: będziesz Pan tak łowić w nocy, na takie delikatne wędki? Tak, będę – odpowiadałem. Jakie było zdziwienie i kiwanie głowami (już bez podśmiewania się) rano, gdy rozmawialiśmy o wynikach, gdy pokazywałem zdjęcia karpi, które złowiłem w nocy. Marzec to jeszcze naprawdę zimne noce i należy się do takiego wędkowania odpowiednio przygotować – bardzo ciepło ubrać, zabrać termos z herbatą. Parasol z bokami również się przyda.

 

Z artykułu dowiesz się:

  •  jak przygotować się do nocnego feederowania?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.