Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Sprzęt

Ocena

OKUMA - DISTANCE CARP PRO INTEGRATOR

Sprawdzona od lat konstrukcja kołowrotka karpiowego. Łączy w sobie jakość, niezawodność i wytrzymałość - bardzo klasyczne wyznaczniki wszystkich produktów Okuma, oraz unikalne rozwiązanie hamulca wolnego biegu. Oscylacyjna przekładnia ślimakowa w technologii Highy Speed Gears, oraz 10 łożysk, w tym: 9 kulkowych ze stali nierdzewnej i 1 oporowe łożysko rolkowe Quick-Set , to gwarancja mocy i płynności pracy. Przełożenie wynosi 4,5:1 dla modelu w rozmiarze 60 oraz 3,8:1 dla większego rozmiaru 80. Nawój to odpowiednio 101,6 cm i 106,7 cm. Całość jest ściśle i w pełni niezawodnie opakowana w smukłą obudowę typu Okuma Blader Body Design.

Za napęd przekładni odpowiedzialna jest korba wycinana z aluminium. Pewność zacięcia i pełną kontrolę w czasie walki, nawet z największymi karpiami i amurami, zapewnia wielotarczowy hamulec z podkładkami węglowymi Carbonite, o maksymalnej mocy 13 kg. Odporność hamulca na wodę gwarantuje uszczelnienie Hydro Block. Unikalnym rozwiązaniem jest system wolnego biegu, którego sprzęgło jest zblokowane z hamulcem walki. Na przodzie szpuli znajdziemy cięgno, które służy do włączania wolnego biegu, oraz dwa pokrętła - zewnętrzne do regulacji hamulca wolnego biegu i zewnętrzne do regulacji hamulca walki. Szpula o konstrukcji Distance, której zewnętrzne fazowanie i zaokrąglenia ułatwiają schodzenie linki w czasie wyrzutu, co wydajnie wpływa na wzrost dystansu rzut, w stosunku do tradycyjnego kształtu szpuli.

Szpula wykonana jest z aluminium kutego na zimno. Klips linki na szpuli posiada docisk równomiernie naciskający na linkę, dzięki czemu nie jest ona przez niego uszkadzana. Pojemność szpuli, to odpowiednio: 310m linki o średnicy 0,35mm - w rozmiarze kołowrotka 60 i 410m linki o tej samej średnicy w większym rozmiarze 80. W ofercie znajdują się, sprzedawane oddzielnie, szpule zapasowe o identycznych parametrach jak szpula zamontowana fabrycznie. Za idealnie równe i twarde nawijanie linki na szpulę odpowiada rotor wywarzany cyfrowo w systemie RES-II, oraz łożyskowana rolka kabłąka Even Flow Roller EFR-II, dzięki której linka nie jest skręcana w czasie zwijania. Kabłąk posiada system blokujący, dzięki czemu nie musimy obawiać się jego przypadkowego zamknięcia go w czasie wyrzutu. Waga kołowrotka to: 560g dla rozmiaru 60 i 675g dla modelu w rozmiarze 80.

www.prologicfishing.com

Galeria