Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie

Odkrywamy nieodkryte

Wybierając cele moich karpiowych zasiadek, kieruje się możliwością odkrywania podwodnego świata. Coraz mniej jest jednak tajemniczych miejsc. Jednym z takich wyjątkowych łowisk jest polodowcowe jezioro, położone pomiędzy alpejskimi szczytami we Francji.

czytaj całość

Zimowe karpie z ciepłych kanałów

Proste z definicji kanały wodne stają się w praktyce najtrudniejszymi łowiskami karpiowymi. Przemysłowy klimat, jeżdżące za plecami pociągi i kamieniste brzegi to tylko zewnętrzne oblicze konińskich kanałów, a jak naprawdę wygląda łowienie w ciepłych kanałach?

czytaj całość

Karpiowanie z łodzi

Chęć na zrobienie czegoś innego, co może przynieść nowe doświadczenie drzemie w każdym z nas. Chcemy odwiedzać nowe zbiorniki, poznawać zachowania karpi w różnym środowisku, a także łowić je na różne sposoby. Opowiem wam o jednej z moich letnich zasiadek, która miała miejce na środku jednej ze śląskich du…

czytaj całość

Sposoby na późnojesienne karpie

Późna jesień to czas, w którym część karpiarzy kończy sezon i odkłada wędki do szafy. A to właśnie często ta pora roku i przede wszystkim nasza cierpliwość może nam przynieść to jedno jedyne branie, które zaowocuje wyjątkowym okazem.

czytaj całość

Karpie na klasyczny feeder

Klasyczny feeder to metoda, za pomocą której możemy łowić wszystkie gatunki ryb, nie wykluczając drapieżnych. Ale dziś zajmiemy się karpiami.

czytaj całość

Biało-czerwone World Carp Classic 2019

World Carp Classic nad jeziorem Lac de Madine to nie wątpliwie wielkie święto karpiarzy. W tym roku nad przepiękną francuską zaporówkę stawiło się aż 16 drużyn w barwach biało-czerwonych, by walczyć o imponujący kryształowy puchar WCC!

czytaj całość

12 pytań do... Arezue Wright

Arezue Wright to jedna z najsłynniejszych brytyjskich wędkarek. W swoich wędkarskich podróżach zwiedziła już kawał świata. Łowi na różne metody, ale najbardziej ukochała karpiarstwo. Zależy jej także na promowaniu wędkarstwa wśród kobiet.

czytaj całość

Wędkarskie profile społecznościowe – moda czy zapotrzebowanie?

W tym artykule chciałbym poruszyć temat ważny dla wielu współczesnych wędkarzy, a mianowicie problematykę wędkarskiego świata internetowego.

czytaj całość