Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie

Karpie w upale

Jak być skutecznym nad wodą, kiedy przyjdzie nam łowić podczas „afrykańskich” upałów? Kasia Kozłowska podaje swój przepis na "karpie w upale".

czytaj całość

Mistrzostwa Europy Juniorów

Te zawody to istna perełka wśród karpiowych imprez na całym świecie! I jedyna tego typu dla juniorów. W tym roku Kacper obserwował zawody jako trener i opiekun naszej reprezentacji. 

czytaj całość

Skwar a karpiowy feeder

Lato w pełni! Jak zmobilizować letnie karpie do żerowania i złowić "upalną życiówkę" na feeder? 

czytaj całość

Trudna sztuka nęcenia

Na naszym rynku wybór zanęt jest imponujący. Półki sklepów uginają się pod ich ciężarem i co roku niemalże każda firma, zajmująca się wędkarską „spożywką”, wprowadza na rynek coraz to nowsze mieszanki. Co zrobić lub czego nie robić, aby nasze nęcenie było efektywne i skuteczne?

czytaj całość

Trafić w punkt

Czy istnieje perfekcyjne miejsce, czas, idealna pogoda, która zapewni nam sukces? Co robić, kiedy wszystko idzie nie po naszej myśli? Jak trafić w punkt? 

czytaj całość

Karpiarstwo to sport drużynowy

Temat z okładki, czyli "Karpiarstwo to sport drużynowy". Zachęcamy do lektury artykułu Kuby Dłubaka, w którym dzieli się swoimi przemyśleniami i doświadczeniem na temat współpracy w drużynie i jej wagi dla końcowego sukcesu. Zarówno podczas prywatnych zasiadek jak i startów w zawodach.&nb…

czytaj całość

Z czym nad rzekę

Łowienie nad rzeką różni się od łowienia w jeziorze. W swoim artykule Przemek podzieli się z Wami bogatą rzeczną wiedzą na temat nęcenia.

czytaj całość

Letnie karpie z platformy

Dla tych, którzy jeszcze nie mają pomysłu na „wakacje z wędką" zapraszamy do lektury artykułu Mariusza Niedźwieckiego i Arka Cichosza, którzy postanowili przetestować nowy kierunek karpiowy! Wszystko okraszone magicznymi zdjęciami Arka Cichosza przeniosą Was do zupełnie nowej, nieznanej krainy! 

czytaj całość