Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie

Zrób krok w tył, by ruszyć naprzód!

Czasem dochodzimy do wędkarskiej ściany, zadając sobie pytanie „co robię źle”? Mamy wiedzę, sprzęt i doświadczenie, a nasze wyniki nie poprawiają się. Jak przełamać ten impas? Cofając się!

czytaj całość

Bianca Venema - życie wśród karpi

Bianca Venema to wybitna, holenderska wędkarka karpiowa, która osiągnęła niesamowite wyniki. Jestem pewna, że większość karpiarzy marzyłaby o tym, by móc chwalić się takimi sukcesami jak ona. Zapraszamy na wywiad z tą wspaniałą karpiarką.

czytaj całość

Zawody rzutowe od kuchni, czyli zasady sportowej rywalizacji cz. 2: Taktyka

Najważniejsza na każdych zawodach wbrew różnym, obiegowym opiniom, jest taktyka i zgranie zespołu. Na zawodach rzutowych, typowo sportowych odgrywa ona kluczowe znaczenie.

czytaj całość

Dokładnie badaj dno!

Badanie dna i dokładne wytypowanie miejsca położenia zestawu to pierwsza czynność zaraz po przyjeździe nad wodę. Aspekt ten jest kluczowy dla ewentualnych późniejszych efektów naszej karpiowej zasiadki. Żadne opisy łowiska czy też informacje lokalne, nie zastąpią nam fizycznego sprawdzenia co, gdzie, na jakiej g…

czytaj całość

Śledztwo podczas zasiadki - Cz. II Seks, klub i wskaźnik brań

W poprzedniej części aspirant Adam Fort na prośbę właściciela łowiska zgodził się pomóc w ustaleniu okoliczności zniknięcia niemal czterdziestokilowego karpia. Wstępne oględziny ogrodzonego terenu oraz pierwsze kontakty z klientami łowiska tj. studentami i lekarzem Stugarkiem nie przyniosły przełomu. Obok wanny, w kt&o…

czytaj całość