Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie

Karpie z dużych głębokości

Kiedy 15 lat temu zaczynałem przygodę z karpiami, nie przyszło mi do głowy, żeby próbować sił w zbiornikach o dużej głębokości. Omijałem takie łowiska szerokim łukiem. Przecież w głowie miałem tylko „zestaw pod trzcinki, pod kapelony, może na jakąś podwodną górkę”. 

czytaj całość

Chcę zostać testerem!

Chcę zostać testerem Państwa produktów! Często dzwonią i piszą ludzie, którzy chcieliby testować nasze kulki. Pytam wtedy, w jaki sposób będziesz testował i na jakiej podstawie ocenisz ich jakość, przydatność nad wodą?! I wtedy pojawia się klasyczne: nooo, yyy, eee… będę łowił i zobaczę czy coś zło…

czytaj całość

Myśl jak karp

Każdy z nas znajdował się na zasiadce, na której ryby nie chciały współpracować. Nic nie irytuje wędkarza (może z wyjątkiem komarów) jak brak brań. Rosnąca frustracja zabiera nam radość z pobytu nad wodą. Ale nie ma takiej sytuacji, której nie dałoby się odwrócić. 

czytaj całość

Kameralnie, rodzinnie, z tarłem w tle

Początek wakacji to czas na letnie karpiowanie. Nad wodą słoneczny skwar, niektóre zbiorniki aż gotują się od tarłowych, miłosnych, karpiowych wibracji. W takie dni zazwyczaj odpuszczam i robię sobie krótki urlop od karpi..., ale nie tym razem. W tym roku mój sezon pełen jest odkryć i sprzeczności. 

czytaj całość

Pokaż innym, co kochasz

Przekazanie w pigułce wiedzy fotograficznej lub tylko zarażenie was bakcylem tworzenia dokumentacji fotograficznej ze swoich wypraw z wędką jest ze wszech miar słuszne. Dlaczego tak uważam? Jestem o tym wręcz przekonany i wiem z praktyki, że zadowolony wędkarz jest lepszym człowiekiem. 

czytaj całość

Poszukiwanie zagubionej hierarchii

Co ma największy wpływ na sukces karpiowej zasiadki? Przynęta, wybór miejsca, a może zestaw końcowy lub pogoda? Do napisania tekstu skłoniło mnie zdarzenie tak typowe, że niemal wywołujące wrażenie deja vu. 

czytaj całość

Druga część lata

Przełom sierpnia i września jest dla mnie jednym z najlepszych okresów na łowienie karpi. Nie ma już takich upałów w dzień, noce są znacznie chłodniejsze i krótsze, coraz mniej turystów pływa na rowerkach wokół naszych zestawów. 

czytaj całość