Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie

Odpowiedzialny karpiarz

Pamiętam czasy gdy zaczynałem swoją karpiową przygodę… Dobre 20 lat temu pierwszy raz wpadłem na pomysł – chcę łowić karpie!!! Nawet w wędkarskich gazetach zbyt wiele informacji nie było - stricte o karpiowaniu, internet zaczynał raczkować, a polskie karpiowe portale były dopiero w planach…

czytaj całość

A moment in time

Co jakiś czas w naszym życiu pojawia się wędkarskie marzenie, moim było złowienie wyjątkowego karpia. Miałem co prawda takich ryb kilka w ciągu prawie pięćdziesięciu lat mojego życia. Ale moim nieuchwytnym celem był słynny „Wood Common”.

czytaj całość

Łowienie karpi w twardych zaczepach

Efektywne łowienie karpi w twardych zaczepach wymaga od karpiarza odpowiedniego przygotowania i podejścia. Samo branie nie wydaje się zbyt trudne, natomiast hol ryby to już jak „trafianie po nitce do kłębka”.

czytaj całość

Ciężarki do wywózki

Wywózka jest bardzo popularną metodą dostarczania zestawów do wody. Z rzutu nigdy nie osiągniemy takich odległości oraz takiej precyzji w umiejscowieniu przynęty jak ze środka pływającego. Ale dziś nie będziemy rozmawiać o pontonach, wędziskach, kołowrotkach czy żyłkach. Pod lupę weźmiemy znacznie mniejszy, ale…

czytaj całość

Karpiowe emocje wczoraj i dziś

Jedziemy na ryby! albo może inaczej – jedziemy na karpie! Samo to hasło wywołuje niesłychane emocje wśród wszystkich zapalonych pasjonatów wędkarstwa karpiowego. Co robić, a może czego nie robić, aby zawsze towarzyszyły nam tylko pozytywne emocje przy każdej karpiowej wyprawie.

czytaj całość