Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Łowisko

Łowisko Nekielka

Ocena

Łowisko Nekielka znajduje się w odległości ok. 30 km od Poznania i ok. 20 km od Wrześni, przy trasie Warszawa - Poznań.

Akwen do połowy otoczony jest lasem. Na terenie łowiska wyznaczono 25 stanowisk, parkingi oraz WC na każdym z brzegów. Dozwolone jest używanie środków pływających, można sondować dno, stawiać markery i wywozić zestawy. W zbiorniku występują następujące gatunki ryb: płoć, wzdręga, leszcz, karaś, okoń, lin, szczupak, sandacz, węgorz, sum, tołpyga, amur i oczywiście karp. Łowisko jest czynne całodobowo od 1 marca do 31 grudnia, jednak w chwili pojawienia się lodu zostaje zamknięte na okres zimowy. Rekord łowiska to karp o wadze 22 kg, jednak nie jest on największym karpiem żyjącym w tym akwenie. Oprócz niego, pływa tam jeszcze kilkanaście karpi powyżej 20 kg oraz setki mniejszych ryb. Przyjazd na łowisko nastąpić może tylko i wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji stanowiska, która odbywa się drogą telefoniczną lub mailową.

Charakterystyka zbiornika:
Zbiornik charakteryzuje się m.in. bardzo zróżnicowanym dnem, które jest bardzo mocno pofałdowane ze względu na jego po żwirowy charakter.
Na każdym z wyznaczonych stanowisk można spodziewać się różnych głębokości wody, miejsc twardych, lekko mulistych i tych pokrytych zielskiem, jak również wielkich połaci czystego dna.

Całkowita powierzchnia zbiornika:

18 ha

Głębokość zbiornika:
Od 1 do 4 m

Właściciel

Łowiska specjalne

Kontakt

+48 503 066 667
krawczyk.marek@poczta.fm

Województwo

wielkopolskie

Polska

Typ wody

Wyrobiska

Opłaty

zezwolenie roczne/2 wędki - 500zł/3 wędki - 700zł
zezwolenie dobowe/max. 3 wędki - 50zł
spining/40zł/(od świtu do zmierzchu, zakaz brodzenia)
zezwolenie junior (do 16 lat)/ 1 wędka 20zł - doba

Regulamin Łowiska