Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Łowisko

Łowisko Pogalewo

Ocena

Malownicze, kameralne łowisko karpiowe znajdujące się we wsi Pogalewo Wielkie tylko 30 km od Wrocławia.
Staw leży w cichej okolicy bez zabudowań z dala od miasta nad samą dziką i nieuregulowaną Odrą w otoczeniu lasów i łąk. Historia akwenu zaczyna się przed wojną. Akwen powstał na skutek wydobycia gliny. Wydobycie zostało zakończone ponad 40 lat temu, od tego czasu zbiornik należał do PZW i był systematycznie zarybiany karpiem.

Linia brzegowa jest bardzo urozmaicona co daje sporo możliwości połowu. Występują tu bardzo różne gatunki roślinności wodnej. Woda jest przepływowa i stosunkowo głęboka co daje znakomite warunki dla tutejszych ryb.

Staw został zakupiony w 2011 roku i od tego czasu jest przez systematycznie zarybiany dużymi karpiami i amurami. Zarządcy postanowili nie zarybiać łowiska mniejszymi rybami niż 10kg. Najmniejsze wpuszczone ryby miały 10kg i było ich tylko kilka sztuk. Większość ryb miała 12-15kg jednak największe wpuszczone karpie i amury miały 20-27kg. Największą rybą pływającą w akwenie jest karp pełnołuski o wadze 27kg. Wszystkie wpuszczane ryby pochodzą z dzikich zbiorników i nie ma tu mowy o hodowanych i tuczonych karpiach ze stawów hodowlanych. Wszystkie ryby zostały pozyskane w sposób legalny, z całkowicie legalnych źródeł!

Dojazd prawie do samej wody wytyczony jest asfaltową drogą w bardzo dobrym stanie bez dziur itp. Ostatni trzystu metrowy odcinek to polna droga utwardzana gruzem.

W niedalekiej odległości od łowiska jest bardzo dobrze zaopatrzony sklep wielobranżowy a w odległości 5km od zbiornika jest duży hipermarket.

Nieopodal łowiska (500m) funkcjonuje pub/restauracja "cool" , gdzie można napić się zimnego piwa, zamówić smaczny obiad, badz inne przekąski tj. pizza, gyros - również z możliwością dostarczenia na stanowiska.

Charakterystyka zbiornika:
Łowisko jest stale zarybiane rybami w granicach 20kg. W zbiorniku pływa już 6 ryb o masie ponad 20kg w tym piękny dziki karp pełnołuski 27kg który jest jednym z nielicznych tak dużych karpi pełnołuskich w Polsce. W sumie w łowisku pływa okolo 100 dużych karpi i amurów (+10kg). Takie zagęszczenie dużych ryb na akwenie o powierzchni 3,5ha gwarantuje łatwe namierzenie i złowienie dużej ryby nawet tym mniej doświadczonym.

Całkowita powierzchnia zbiornika:
3,5ha

Głębokość zbiornika:
Od 1,5m w strefie przybrzeżnej, okolicach trzcinowisk i wysepek do 7m na środku zbiornika.
Średnia głębokość wynosi 3-4m.

Właściciel

Łowiska specjalne

Kontakt

kontakt@lowiskopogalewo.eu
Adam Drelichowski
+48 793 017 245
Mariusz Rychel
+48 508 387 719

Województwo

dolnośląskie

Polska

Typ wody

Jeziora

Opłaty

Doba: 30zł/osoba
Tydzień: 200zł/osoba
Karnet całoroczny: 300zł/osoba(szczegóły telefonicznie bądź mailowo)

Regulamin Łowiska