Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Łowisko

Nowaki

Ocena

Nowaki, jest to zbiornik zaporowy o powierzchni 29 ha . Znajduje się on nieopodal Nysy. Głębokość na tym zbiorniku jest bardzo zróżnicowana, występują miejsca gdzie praktycznie na środku jeziora można stać po szyję w wodzie, są to miejsca w okolicach stanowisk 41, 43. Są również miejsca gdzie średnia głębokość to ok 4-6 m i to przeważnie są miejsca w okolicy zapory czyli 1,3,5,7,9 oraz 61,59,57,55.

Jeżeli chodzi o dno zbiornika to większa część jest mulista (mul 2-5cm). Można oczywiście natrafić również na miejsca o dnie twardym, mówi się o nich jako o ''starej drodze'' która była tam przed zalaniem zbiornika. W okolicach wpływu możemy natrafić na karcze - stanowiska 29-39 (nie próbowałem tam swoich sił, a informację na temat karczy zaczerpnąłem od siedzących tam karpiarzy więc liczę że któryś z chłopaków potwierdzi lub szerzej wypowie się na ten temat.

W sumie na Nowakach jest 26 stanowisk ( PONIŻEJ UMIESZCZAM MAPKĘ JEZIORA) ponumerowanych od 1-61 z tym, że łowimy co drugie stanowisko czyli 1,3,5,7,9 itd. Na każdym stanowisku jest niewielki pomost który ułatwia raczej podebranie ryby niż wędkowanie na nim. Oprócz Karpi i Amurów są piękne Płocie i Karasie. Dozwolony jest połów na trzy wędki, obowiązkiem jest posiadanie maty karpiowej oraz płynu do dezynfekcji ran.Trudno jest powiedzieć cokolwiek na temat preferencji smaku kulek śmierdziuchy czy słodkie. Z mojego skromnego doświadczenia na tym łowisku, bardziej skutecznym smakiem okazały się jednak te pierwsze.
Na łowisku można wywozić zestawy, na mapce są zaznaczone miejsca wywozu, odpowiednio do każdego stanowiska. Jeżeli ktoś nie posiada środka pływającego, podczas rezerwacji miejsca i daty połowu co jest koniecznością, możemy również poprosić o rezerwację łodzi - koszt 10zł na dobę. Z rozbiciem obozowiska-namiotu nie ma najmniejszego problemu, na każdym stanowisku jest na to miejsce.
Dodam również co jest bardzo istotne, że autkiem można dojechać praktycznie pod samą wodę, więc nie ma problemu z transportem całego majdanu.

Właściciel

Łowiska PZW

Kontakt

Telefon do gospodarza łowiska 77/4330907

Województwo

opolskie

Polska

Typ wody

Jeziora

Opłaty

Doba 40 zł (3 wędki)

Regulamin Łowiska