Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Smakołykowe nowości na rok 2015
Temat dodano 2015-01-01 16:25:48

Spora większość firm produkujących przynęty i zanęty karpiowe przedstawiła ofertę na rok 2015. Jakie są Waszym zdaniem najciekawsze propozycje? Która przynęta według Was ma szanse na najlepszą przynętę roku? Mnie osobiście bardzo ciekawi propozycja CG czyli Turbo Ślimak :-)

Odpowiedź dodano 2015-01-05 22:36:56
dynamite baits wprowadziła kilka nowych pop up co sądzicie o tej firmie
Odpowiedź dodano 2015-01-14 14:19:41

 witam

Kazda firma ma plusy i minusy, trudno powiedziec co zostanie kulka roku a co nie, na jednej wodzie sprawdzi sie jeden smak na innej inny i innej firmy

 

Odpowiedź dodano 2015-01-14 14:29:11

w zeszłym sezonie między innymi  używałem pływaków Dynamite Baits  i efekty pozytywne . Głównie używam produktów  Berkley  Guld Carp a jak wiemy firma od nowego roku zmieniła właściciela jak i nazwę na Carp Only zastanawia mnie jak będzie z cenami i czy kulasy będą inne niż te co wcześniej . a jak wasze opinie na temat kulek Berkley?

Odpowiedź dodano 2015-01-14 19:15:22

W tych czasach asortyment karpiowy z roku na rok się powiększa i czasem nie wiadomo co zakupić ale ja w roku 2014r postawiłem na kulki Top Sekret niemieckiej firmy a łowiłem na kulki o średnicach 16mm i 18mm Scopex&Orzech i Muszka w panierce na tych przynętach udało mi się połowić nie duże karpie o wadze nie przekraczającej 10 kg ale jak to powiadają lepsze to niż nic w tym roku mam zamiar postawić na przynęty z firmy Genesis Carp zobaczymy co przyniosą te przynęty w tym roku.

Odpowiedź dodano 2015-01-14 22:30:34

Która z przynęt może uzyskać tytuł najlepszej przynęty 2015 roku? Pytanie brzmi śmiesznie. To wiadome, że nie da się określić takiej przynęty, z uwagi na to, że nie można stworzyć kulki idealnej a nawet prawie idealnej.  Na rynku pojawia się coraz więcej nowych firm, które nie wnoszą nic by poprawić skuteczność nad wodą, a jedynie tworzą nowe kompozycje zapachowe. Niektórzy karpiarze na pewno się na to nabiorą, bo po czym maja poznać dobrą kulkę jak nie po zapachu. Zastanówmy się, czy taki typowy karp, w typowej wodzie będzie się zastanawiał nad zapachem kulki czy jest to japońska kałamarnica, czy wątroba kałamarnicy?

Odpowiedź dodano 2015-01-15 02:46:21
Tak jak koledzy piszą nie ma idealnej kulki , mimo tych wszystkich nowości które się pojawiają na rynku na moje nie wpłynie to na liczbę brań tylko uszczupli nasz portfel . Może są wody na których dany smak się sprawdzi ale na drugiej będzie już do niczego .
Odpowiedź dodano 2015-01-17 22:16:53

Mnie bardzo zaciekawiła propozycja Carp Gravity czyli Turbo Ślimak . 

Odpowiedź dodano 2015-01-18 11:12:59

 Berkley Gulp :)

 

 

Odpowiedź dodano 2015-01-18 15:34:01

No po zobaczeniu z jednych filmików na You tube z kulkami CG Turbo Śliwka to powiem ze okazy sie skusiły na ta przynętę

Odpowiedź dodano 2015-01-18 15:35:59

 Chyba Turbo Ślimak   :P

Odpowiedź dodano 2015-02-09 19:25:36

 Witam wszystkich ,

miałem okazję zobaczyć jak pracują i spisują się w praktyce kulki firmy Carp Gravity - Turbo Ślimak - na kilkugodzinnej zasiadce na elektrowni w Rybniku chłopaki złowili kilka sztuk w granicach 12 - 15 kg :)

Może nie za duża waga ale częstotliwość brań dosyć fajna :)

 

 

Odpowiedź dodano 2015-02-16 21:01:32
Ja jakoś nie bardzo szukam nowości... Kupiłem kulki Nash kokosik, monster crab. Do tego truskawka i SK30. raczej zainwestowalem w to co sprawdziło się w poprzednich latach bo jakieś super mega giga nowości nie zawsze się sprawdzają. Zawiodłem się w poprzednim sezonie np. na kulach IMOTHEP Carpbaits sea i pieprz.
Odpowiedź dodano 2015-02-16 23:40:46

 Ja w tym roku oczywiście na pierwszy plan biorę kuleczki Carp Only - Squid&Liver oraz Irish Cream a z nowości wykorzystam na 100 % - tak jak pisałem w poście wyżej - Turbo Ślimaka .