Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Sprzęt

Ocena

OKUMA Nowość 2017 – Kołowrotek karpiowy CUSTOM BLACK

Sprawdzone od lat rozwiązania techniczne i technologia, opakowane w atrakcyjny, całkowicie czarny kołowrotek. Okuma Custom Black jest oferowany w rozmiarze 60. Pełną płynność pracy zapewnia zestaw 4 łożysk, w tym jedno łożysko oporowe Quick Set, ze stali nierdzewnej. Moc i niezawodność to zasługa przekładni ślimakowej. Przełożenie modelu to 4,5:1, co przekłada się na nawój 101,6 cm. Szpula wycinana jest z aluminium i anodyzowana na błyszczącą czerń. Konstrukcja szpuli posiada system kontroli linki, dzięki czemu ułatwione jest jej schodzenie ze szpuli w trakcie wyrzutu, przekładające się na większy dystans rzutu.
 
Pojemność szpuli, to 360m linki o średnicy 0,30mm. Rotor kołowrotka jest wyważany komputerowo w technologii RESII. Pełne zabezpieczenie przed skręcaniem się linki w czasie zwijania i idealne układanie linki na szpuli, są efektem zastosowania systemu EFRII - rolki wodzika o bardzo płynnej pracy. Korba kołowrotka wykonana jest z aluminium, zaś jej uchwyt z drewna. Pełną kontrolę w czasie walki oferuje wodoodporny hamulec Hydro Block z węglowymi okładzinami. Moc hamulca to 12kg.

Ponieważ kołowrotek nie posiada wolnego biegu, jego obsługa opiera się na hamulcu FPD, czyli szybkim hamulcu progresywnym, w którym w czasie łowienie odkręcamy pokrętło hamulca a w czasie zacięcia wystarczy pół obrotu pokrętła by zacząć walkę z rybom. Kołowrotek Okuma Custom Black dostępny jest w zestawie z grafitową szpulą zapasową, o pojemności 420m linki o średnicy 0,30mm. Waga kołowrotka to 570g. Okuma Custom Black pojawi się na półkach sklepowych pod koniec września 2016 roku. 

www.okumafishing.eu

Galeria