Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Porada

2019-09-09

Karpie z dużych głębokości

Zapraszamy do lektury niezwykle ciekawego artykułu pt. Karpie z dużej głębokości, który przygotował dla Was Michał Berger. Michała możecie zobaczyć również na okładce aktualnego wydania naszego magazynu. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Michał? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 9/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   

 


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu: 

Kiedy 15 lat temu zaczynałem przygodę z karpiami, nie przyszło mi do głowy, żeby próbować sił w zbiornikach o dużej głębokości. Omijałem takie łowiska szerokim łukiem. Przecież w głowie miałem tylko „zestaw pod trzcinki, pod kapelony, może na jakąś podwodną górkę”.
Przyszedł czas, kiedy zacząłem analizować wody, na których łowiłem. Jednym z takich łowisk była woda polodowcowa, bardzo głęboka, ze stromymi zboczami, na której karpie praktycznie nie miały możliwości żerowania na płytkiej wodzie. Naturalny pokarm znajdował się w głębokich obszarach, a co za tym idzie były tam karpie, które przystosowały się do tych warunków i pobierały moje przynęty nawet z 12 metrów.

Polecane porady