Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Porada

2018-09-28

Prolongata sezonu karpiowego - Szymon Stasierski

Od kilku dni mamy jesień, czyli najciekawszą porę roku dla karpiarza. Jednocześnie nieubłaganie zbliża się koniec sezon. Choć czy aby na pewno? - zapraszamy do lektury artykułu Szymona Stasierskiego. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Szymon? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 5/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:
Dawniejsze teorie o zimowym przestoju karpiowym stają się obecnie nieaktualne. Okazuje się, że nie trzeba chować wędek do szafy i zapomnieć na parę miesięcy o karpiowaniu. A zatem jak przedłużyć sobie sezon karpiowy?

Na początku mojej karpiowej przygody najwięcej smutku przysparzał mi kończący się sezon karpiowy. Zakochany w karpiowaniu po uszy z żalem czyściłem sprzęt i chowałem go na okres zimowy. Teorie o nieżerujących w zimnej wodzie karpiach były wówczas dla mnie bardzo realne. Na szczęście z roku na rok moje podejście zaczęło się zmieniać, co przekładało się na coraz dłuższy sezon. Teorię odstawiłem na bok, a w jej miejsce zarzucałem karpiówki aż do pierwszych lodów. W ten sposób do dziś wyciskam z sezonu karpiowego jak najwięcej się da.

Polecane porady