Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Porada

2017-09-22

„Szybka zmiana taktyki” Przemka Pająka

Tym razem w najnowszym numerze Świata Karpia Przemek Pająk wziął na warsztat temat taktyki podczas zasiadki. Jak udowadnia w swoim tekście karpiowanie wymaga ciągłej pracy. 

Na pierwszy rzut oka karpiarz to taka osoba, która przyjedzie rozłoży namiot, zarzuci wędki i czeka. Czasem kilka dni. No cóż coś w tym jest, jednak jak przekonuje Przemek podczas naszych karpiowych łowów musimy stale reagować na sytuację na łowisku.

W artykule przeczytacie m.in.:

  • o wyborze stanowiska
  • planowaniu przebiegu zasiadki, jeszcze na długo przed rozpoczęciem
  • zmianach w przynętach i zanętach w zależności od sytuacji

Fragment tekstu:

Analizując pogodę przed wyjazdem nie byłem zadowolony, warunki nie napawały optymizmem. Pogoda szalała, raz słońce, raz deszcz, raz grad, ale - co najważniejsze - od kilku dni wiał zachodni wiatr, co na tej wodzie zawsze rokuje dobre żerowanie ryb. Myśl o komforcie idzie zatem w zapomnienie i zaczynam planowanie wyjazdu. Woda, którą wybrałem, to duża głęboka prywatna żwirownia, nad którą bezpiecznie i komfortowo mam przyjemność łowić już od kilku sezonów. Mając ograniczony czas wolny, nie jestem w stanie wybrać sobie dogodnej pory i najlepszej pogody na karpiowe wyjazdy, najczęściej wyruszam wtedy, gdy pojawi się taka możliwość. Szybka decyzja, pakowanie ekwipunku, pełne zaangażowanie… Z dużą dozą niesamowitego spokoju i radości, bo przecież znam dobrze te wodę, wyruszyłem. 

Jesteście ciekawi całego artykułu Przemka? Zapraszamy do najnowszego numeru magazynu Świat Karpia 5/2017, który jest już dostępny w sklepach. Kupicie go również w naszym e-sklepie - TUTAJ

 

Polecane porady