Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Porada

2017-08-09

Teoria czy praktyka? Przemek Pająk

Każda karpiowa wyprawa rozpoczyna się od planowania. Pierwszy krok to wybór wody, nad którą spędzimy czas w poszukiwaniu karpi, wybór miejsca na położenie zestawu i wreszcie wybór przynęty i taktyki nęcenia. Te aspekty analizujemy najczęściej, ale to nie wszystko. Czynników wpływających na nasz sukces lub porażkę jest o wiele więcej.

Wyjazdowi nad nową, nieznaną nam wodę, towarzyszy zawsze duże podekscytowanie i wielka niewiadoma. Szczególnie, gdy jest to nieznana w środowisku internetowym woda pełna tajemnic, z niezbadanym dnem, z pogłowiem karpia, którego nikt nie zna. Takie wyjazdy zawsze lubiłem najbardziej. Stojąc nad taką wodą po raz pierwszy, każdy karpiarz, który chce nieprzypadkowo łowić cyprinusy, zadaje sobie jedno zasadnicze pytanie: gdzie ich szukać? Odpowiedź jest złożona i zależna od wielu czynników, ale ułatwi nam ją wiedza o tej konkretnej wodzie.

 Jesteście ciekawi całego artykułu Przemka? Zapraszamy do najnowszego numeru magazynu Świat Karpia 4/2017, który jest już dostępny w sklepach. Kupicie go również w naszym e-sklepie - TUTAJ

Polecane porady