Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Porada

2019-07-12

Trudna sztuka nęcenia

Na naszym rynku wybór zanęt jest imponujący. Półki sklepów uginają się pod ich ciężarem i co roku niemalże każda firma, zajmująca się wędkarską „spożywką”, wprowadza na rynek coraz to nowsze mieszanki. Co zrobić lub czego nie robić, aby nasze nęcenie było efektywne i skuteczne? 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Przemek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 7/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   

 


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:

Co wybrać do nęcenia i jak odnaleźć się w tym gąszczu różnorodności? Jak maksymalnie wykorzystać moc zanęty? Odpowiedzi na te pytania uwarunkowane są kilkoma czynnikami, które wpływają na nasz wybór: rodzaj łowiska, głębokość, rodzaj dna, długość zasiadki, ilość ryb w danej wodzie, pora roku, a także presja wędkarska na dany zbiornik oraz rodzaj i ilość naturalnego pokarmu w wodzie. I tutaj należy podkreślić, że wyżej wymienione czynniki decydują o wyborze. Aby nasze nęcenie było efektywne, musi być odpowiednio przygotowane, zatem na początku planowania polecam zdobyć jak najwięcej informacji na temat danej wody. Wszystkie te czynniki połączone w całość pozwolą nam maksymalnie wykorzystać naszą zanętę, co przełoży się na wyniki.

Polecane porady