Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Porada

2017-03-16

W gąszczu pytań - Michał Szołtysek

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jak istotny może być rozmiar kulki, innych przynęt oraz sposób nęcenia, by mieć możliwość spotkać się z 20 kilogramowym przyjacielem?  

W najnowszym numerze Świata Karpia – 2/2017, Michał Szołtysek podzielił się swoimi cennymi spostrzeżeniami dotyczącymi karpiowego jadłospisu, które oparte są na wielu latach doświadczeń.
Wielu z Was ma zapewne często przemyślenia na temat tego jaki rozmiar, smak, rodzaj przynęty wybrać, czym nęcić - same kulki, a być może ziarna wraz z sypką zanętą?

Odpowiedź na te pytanie znajdziecie na 44 stronie naszego magazynu, a jeśli jeszcze się w niego nie zaopatrzyliście możecie zrobić to w naszym sklepie internetowym.

Michał na podstawie tysięcy godzin spędzonych nad wodą wyciągnął bardzo cenne wnioski, jak skutecznie dobrać się do największych ryb nawet podczas wędkowania na najcięższym łowisku w którym pływają najbardziej wybredne karpie. Łowisko, łowisku równe nie jest, karp karpiowi również, czasem karpie skuszą się na gigantyczne przynęty, nawet 24 mm kulki, innym razem decydują się na zjedzenie mikro 10 mm dumbelsa. Kiedy sprawdzą się najlepiej duże, a kiedy małe kulki? Kiedy dopalone dipami i boosterami? Jesteście ciekawi odpowiedzi na te wszystkie pytania oraz chcecie poznać cenne porady naszego „karpiowego speca”? Musicie koniecznie przeczytać jego tekst.

Czasopismo Świat Karpia  z tym artykułem możecie kupić w sklepach Empik, Kolporter, Ruch lub na naszej stronie TUTAJ, a także w wersji cyfrowej na www.egazety.pl, www.ekiosk.pl, www.nexto.pl.

Polecane porady