Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

MIstrzostwa Europy Wschodniej

Rywalizacja jest naturalną, ludzką rzeczą, obecną we wszystkich dziedzinach życia, a zwłaszcza w sporcie. Przecież to o to w nim chodzi: kto szybciej, więcej, z lepszym wynikiem. I o takiej sportowej rywalizacji, w duchu fair play, ale także w duchu pokonywania własnych słabości przeczytacie w tym tekście. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Paweł? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 6/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:

Wracając w 2018 roku z pierwszej edycji Mistrzostw Europy Wschodniej na Ukrainie, byliśmy skołowani i trochę rozbici miażdżącą przewagą ukraińskich ekip nad pozostałymi zespołami. Trauma trwała dłuższy czas, aż tu nagle na jesieni ubiegłego roku otrzymaliśmy propozycję ponownego startu w tych zawodach. Jako kapitan zespołu wiedziałem jedno – w sezonie 2019, jeżeli chcemy wystartować, to musimy wyeliminować popełnione wcześniej błędy i mieć zgrany i skonsolidowany zespół. Wszystko po to, aby tym razem w walce z najlepszymi w Europie mieć równe szanse. Drużynę musieliśmy złożyć tak, aby słabe punkty stały się mocnymi. Mając kilka osób w ekipie umiejących daleko rzucać, musieliśmy dobrać osoby z wysokim morale i charakterem sportowca, który walczy do końca fair play. Udało nam się wśród teamowiczów Invaders znaleźć takie osoby, które chętnie podniosły rękawice. Zarząd PZW w Poznaniu zgłosił naszą drużynę jako swoją kadrę i mogliśmy już oficjalnie szczycić się mianem reprezentantów PZW z okręgu Poznania. Na zawody zapisaliśmy się pod nazwą PZW Invader.

Z artykułu dowiesz się:

  •  jak przebiegały Mistrzostwa Europy Wschodniej?
  • jak przygotowywała się polska drużyna?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.