Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Na zimnej wodzie – analiza pogody

Temperatura w granicach zera, wiatr, deszcz i mgły – to jest właśnie jeden z najlepszych okresów na duże karpie z zimnej wody! Nie ma złej pogody na karpia, jest tylko źle przygotowany karpiarz lub źle wytypowane łowisko.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Przemek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 12/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Sezon karpiowy, a raczej rok karpiowy, możemy podzielić na kilka okresów: począwszy od wczesnej wiosny, dalej okres letni, skończywszy na zaawansowanej jesieni czy też zimie. Każdy z tych okresów ma swoje uroki, każdy jest zupełnie odrębny i jego długość zależy od temperatury i pogody, nie od umownej daty w kalendarzu. Przygotowując się do sesji wiosennej czy jesiennej, musimy doprecyzować, czy jest to np. wiosna wczesna czy jej druga połowa, czy jest to początek jesieni czy też jej schyłek, co znacząco zmienia sposób dobrania taktyki, wyboru łowiska czy miejsc położenia zestawu, a także sposobu nęcenia. Te dwa okresy, czyli wiosna i jesień należy podzielić na ich początkowe i końcowe fazy i do tych okresów należy się odpowiednio, niezależnie przygotować. Inaczej jest w okresie letnim – tutaj również mamy do czynienia z początkiem, pełnią czy końcem lata, ale w tych warunkach nie występują już tak drastyczne zmiany temperatury wody czy też intensywności pogody. Dlaczego tyle uwagi na wstępie poświęcam właśnie porom roku i tak je dzielę? Jaki to ma wpływ na nasze wyniki? Praktyczną odpowiedź znajdziecie w dalszej części tego artykułu.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak wytypować łowisko w danej porze roku
  • Jaką przygotować strategię zależnie od pogody
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.