Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-07-06

III Wielkopolska Letnia Karpiada – wyniki

W minioną niedzielę zakończyły się zawody z cyklu Wielkopolskiej Letniej Karpiady, której organizatorem jest firma Invader. Impreza jest zaliczana do eliminacji tegorocznego PCM. 

01.07.2018 zakończyła się trzecia edycja Wielkopolskiej Letniej Karpiady, organizowanej przez ekipę z Invaders Team na łowisku Dobro Klasztorne w Pobiedziskach. Zawody miały charakter eliminacji do PCM – Polish Carp Masters 2018, które odbędą się na zbiorniku Dębowa. Zawodnicy, którzy zajęli I miejsce mają zagwarantowany start na tych zawodach już we wrześniu 2018 r.

Także w tym roku, jak i poprzednich edycjach sponsorem, który nas wsparł i ufundował nagrody rzeczowy był sklep wędkarski Rurek.uu z Lubonia. Za co serdecznie dziękujemy i doceniamy, iż cały czas są z nami od samego początku.
 
Tym razem na zbiorniku Dobro Klasztornego wylądowały nie tylko ekipy z Polski, ale i z Ukrainy. W sumie w szranki stanęło 20 drużyn, dla których łowienie w tak głębokich zbiornikach nie napawało większych trudności. Warunki pogodowe były zmienne, ryby żerowały chimerycznie, a zimne noce nie przynosiły zmian w tabeli.
Zawodnicy widząc zmienne warunki pogodowe, zimne, aczkolwiek słoneczne dni potrafili wykorzystać to na swoją korzyść i skutecznie doławiali kolejne ryby posługując się osławioną już nad tą woda metodą, czyli Zig Rigiem. Wielkość ryb nie powalała i tylko jedna złowiona właśnie tą metodą przekroczyła barierę 20 kg.
 
Pomimo zmiennego żerowania ryb, atmosfera na łowisku była bardzo gorąca i wszyscy dobrze się bawili odwiedzając się nawzajem i często nie wracając na noc do swoich namiotów. MISZCZEM integracji, a zarazem kandydatem na Ministra Spraw Zagranicznych, został nowy ambasador zawodów Invadera – Pan Wojtek ze stanowiska 34, który już pierwszego dnia nadawał tytuły dyplomatyczne gościem ze wschodu, jak i innym z którymi miał przyjemność rozmawiać.
Przechodząc jednak do najważniejszej części podsumowania, czyli wyników, to wyglądały one następująco:
 
Big fish –  Volodymyr Hromyk – stanowisko nr 19.
III Miejsce –  Volodymyr, Natalya Mazepa ,  Volodymyr Hromyk
II Miejsce – Jan Arski i Marcin Arski (takie samo miejsce na pudle, jak i wylosowane stanowisko co w roku 2017)
I Miejsce – Damian Strojny i Jacek Bartczak

Galeria

Polecane aktualności