Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-07-03

Piknik wędkarski na łowisku Pogalewo

Miło nam poinformować o kolejnej imprezie zorganizowanej z myślą o najmłodszych wędkarzach. Dzisiaj przenosimy się na dolnośląskie łowisko Pogalewo. 

W dniu 24 czerwca 2018 roku Łowisko Pogalewo wraz z Sołtysem i Radą Sołecką Wsi Pogalewo Wielkie zorganizowali pierwszy Piknik wędkarski z zawodami dla dzieci na łowisku karpiowym w Pogalewie Wielkim.

Pomimo niesprzyjającej pogody do rywalizacji przystąpiło 22 młodych zawodników. Wędkarze przystąpili do losowania stanowisk, po krótkim instruktażu i wyjaśnieniu zasad rozpoczęło się łowienie. Po dwóch godzinach zmagań przyszedł czas na oficjalne ważenie ryb i wyłonienie zwycięzcy. Jednak przed ogłoszeniem wyników organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom Pikniku poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla, frytek, ciasta i różnego rodzaju napoi.

Klasyfikacja wyglądała następująco:
Jakub Kuczma, lat 10 - 1,74kg
Jasiek Szubarczyk, lat 8 -1,52kg
Łukasz Chwastyk, lat 10 – 1,42kg

Największą rybę złowił Wiktor Wiśniewski, który został nagrodzony dyplomem, statuetką oraz wędką z kołowrotkiem.
Jednak żaden z uczestników nie odszedł z pustą ręką. Dla wszystkich zostały przygotowane paczki z upominkami wędkarskimi w postaci zanęt, kulek proteinowych, spławików, koszyczków, kubków, gadżetów firmowych i bonów podarunkowych.
Zwycięzcy dodatkowo otrzymali wędki, kołowrotki, siatki do przechowywania ryb, żyłki, wiadra, statuetki i pamiątkowe dyplomy.
Po zakończeniu zawodów organizatorzy przygotowali pełno atrakcji: dmuchany zamek, malowanie twarzy, pokazy sprzętu wędkarskiego, strzelanie z łuku, pływanie pontonami, pokazy nęcenia przy pomocy kobry, spomba i łódki sterowanej. Animatorzy zadbali o zabawy i konkursy z nagrodami. Tego dnia dzieci z pewnością nie mogły narzekać na nudę.
Dziękujemy bardzo naszym sponsorom którzy hojnie wsparli nas nagrodami : Wratislavia Baits, Urząd Miasta i Gminy Brzeg Dolny, Gmina Brzeg Dolny, Salon wędkarski - Pro-Fishing, Sklep wędkarki – iwedkarski.pl, Sklep Karpiowy - Baitbox.pl, sklep-karpiowy.pl
Wszystkim serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w imprezie i już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję.
 

Galeria

Polecane aktualności