Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-09-07

Bocheński Klub Karpiowy

W związku z rozwojem karpiarstwa obecnie powstaje coraz więcej klubów i grup wędkarskich. Jedną z nich jest Bocheński Klub Karpiowy. Zapraszamy do zapoznania się z działaniami tej ekipy. 

Bocheński Klub Karpiowy założyliśmy z kolegą stosunkowo niedawno. Poznaliśmy się pod blokiem w którym wynająłem mieszkanie. Klatkę obok mieszkał Kuba nieco niżej dziadek mojej żony- zapalony wędkarz. To właśnie on udzielał Kubie pierwszych lekcji wędkowania. Nieuniknione było więc że wcześniej czy później się spotkamy. Tak zaczęła się nasza przyjaźń i wspólne wędkowanie. - opisuje Maciej Przybyłko

Chcielibyśmy aby nasz klub był miejscem gdzie spotykają się młodzi ludzie. W dzisiejszych czasach pogoń za dobrami doczesnymi przysłania głębszy sens naszego życia. Nasze hobby (jak wiele innych form aktywnego spędzania czasu) pozwala na oderwanie się od rzeczywistości, odpoczynek na łonie natury, sporą dawkę emocji podczas holu ryby i radość po jej wypuszczeniu. Część karpiarzy rybę całuje i dopiero wtedy wraca do wody. Przy tej okazji wędkarze czasami proszą aby przyprowadziła dziadka ;) Na pamiątkę zostaje zdjęcie z rybą. Wielu nie wędkujących znajomych twierdzi że to nie dla nich, że nuda i nie mieli by cierpliwości. Zapewne nie dla każdego będzie to odpowiednie hobby, ale naszym zdaniem każdy człowiek powinien posiadać jakieś zainteresowania lub spędzać aktywnie czas wolny.

Dla chętnych organizujemy wyjazdy na ryby (wędkujemy na łowiskach do 40 km od Bochni), jeśli są oni nieletni muszą posiadać na piśmie zgodę rodzica na wyjazd – podobnie jak w szkołach. Zabieramy bezpłatnie z Bochni, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu tak aby pokrywał się np. z naszym wyjazdem. Zapraszamy do kontaktu z nami, wystarczy wpisać na „Fejsie” Bocheński Klub Karpiowy.

Galeria

Polecane aktualności