Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-04-19

Fotel wędkarski Caperlan Morphoz

Jakie powinno być najwygodniejsze miejsce na wędkarskiej wyprawie? Naszym zdaniem bezapelacyjnie wygrywa fotel. W zależności od metody łowienia i czasu jaki na to mamy, w fotelu spędzamy nad wodą najwięcej czasu. Musi więc być odpowiednio wygodny.  

Tymi wytycznymi powinni się kierować producenci takiego sprzętu, jednym to wychodzi dobrze a innym bardzo dobrze. I o tej kategorii dziś parę słów. Kiedy organizujemy sprzęt na zasiadkę często stajemy przed dylematem, ile wydać pieniędzy i na co zwrócić uwagę?

Na rynku panuje dziś mocna konkurencja. O wyborze fotela na karpiowe zasiadki często decydują detale wynikające z wyglądu, zastosowanych materiałów i oczywiście ceny.
Jeśli szukacie krzesła na krótki wypad nad wodę, lub też siedziska na każdą inną okazję, np. spotkanie przy ognisku, idealnym rozwiązaniem wydaje się być lekki fotel karpiowy MORPHOZ CAPERLAN.
Caperlan to karpiowa marka francuskiej sieci sklepów sportowych i outdoorowych DECATHLON. Marka, która przez ostatnie 12 lat zdążyła wyrobić sobie dobrą opinię wśród użytkowników w całej Europie. Znają ją też polscy wędkarze.

Wśród bardzo szerokiej gamy krzesełek wędkarskich, jakie posiada Decathlon jest fotel, w którym można się wygodnie rozsiąść. I jeśli już musimy z niego wstać nad wodą to najlepiej tylko do brania.
MORPHOZ zagwarantuje Wam maksimum potrzebnego komfortu, łatwość w transporcie i wymaganą regulację. Jedną z zalet tego krzesła jest to, że zajmuje mało miejsca i jest łatwe w transporcie.
Ten solidny fotel karpiowy posiada wygodny zagłówek o regulowanej wysokości a także podłokietniki wykonane z neoprenu. Jest bardzo lekki, bo powstał z aluminium. Waży jedynie 7,8 kg. Standardowo jak w produktach tej klasy wszystkie nóżki są regulowane i zapewniają wymaganą stabilność. Regulacja jest dostępna w zakresie 10 cm. Przy maksymalnym wysunięciu nóżek prześwit pomiędzy siedziskiem fotela a gruntem to około 45 cm. Sporo by wygodnie wstać, ale też obserwować łowisko. Nóżki posiadają blokadę przed przypadkowym złożeniem.

Łowimy w różnym terenie więc by zapobiec zapadaniu się w błoto i miękki grunt, nogi fotela wyposażone zostały w stopki z regulacją. Wszystkie pokrętła jak i stopki nóżek wykonane są z twardego plastiku.
Siedzisko i oparcie wypełnione są piankowym materacem zapewniającym wysoką jakość. Producent gwarantuje stabilność konstrukcji do 110 kg wagi. To oczywiście bardzo bezpieczne szacunki. Trzeba przyjąć, że mamy jeszcze parę dobrych kilogramów zapasu. Oparcie regulowane jest za pomocą plastikowych pokręteł.

Zewnętrzny materiał to 100% poliester a wypełnienie to wcześniej wspomniana materacowa gąbka z polipropylenu bez domieszek. Fotel utrzymany jest w odcieniach ciemnej zieleni i szarości.

MORPHOZ to także całkiem spore wymiary.
Szerokość siedziska i oparcia to równe 60 cm. Wysokość oparcia to aż 70 cm. Oznacza to, że bez problemu nawet wysoki wędkarz będzie mógł oprzeć wygodnie głowę na zagłówku. Przypominamy, niższy wędkarz ma możliwość obniżenia zagłówka – niespotykane w fotelach innych producentów. Głębokość siedziska wynosi 60 cm. Fotel po złożeniu ma wymiary 84 x 68 x 23 cm.
Bardzo ciekawym patentem jest pokrowiec i miejsce jego przechowywania. To właśnie między innymi w tym miejscu widać pomysłowość konstruktorów Caperlana. Pokrowiec, który chroni fotel od deszczu schowany jest za oparciem. W przypadku deszczu, wystarczy złożyć oparcie i zakryć je pokrowcem. Na czas transportu i przechowywania fotel można schować w dołączonym do zestawu pokrowcu.

MORPHOZ CAPERLAN to fotel, który dobrze nadaje się na długie jak i krótkie, kilkugodzinne zasiadki. Żaden szanujący się wędkarz nawet podczas dwóch godzin łowienia nie usiądzie dziś na taborecie lub plastikowym krzesełku, skoro można to zrobić wygodniej i za nie wygórowane pieniądze.

Fotel Morphoz CAPERLAN kupicie w sklepach stacjonarnych DECATHLON lub na decathlon.pl. Jego cena to 399,99 zł.

 

Polecane aktualności