Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2015-04-22

I Targi Wędkarskie w Nędzy - podsumowanie

W ubiegłą niedzielę 19 kwietnia w hali sportowej w Nędzy odbyły się I Targi Wędkarskie. Targi zorganizowało Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego „Babiczok” pod patronatem Wójta Gminy Nędza i Starosty Raciborskiego.

O I Targach Wędkarskich w Nędzy informowaliśmy na naszym portalu, teraz zapraszamy na krótkie podsumowanie nadesłane przez organizatora.

Firmy ogólno - wędkarskie oraz karpiowe z Polski, jak i z Czech zaprezentowały swój sprzęt i akcesoria do połowu ryb. Na tej imprezie można go było zobaczyć, jak i dokonać zakupu . Ciekawostką była możliwość zakupu oraz sprzedaży używanego sprzętu. Jednym zdaniem każdy, kto odwiedził targi, mógł wystawić na sprzedaż swój własny sprzęt.Na targach dopisali wystawcy, jak i odwiedzający. W większości odwiedzającymi byli sami wędkarze, co widoczne było bardzo wyraźnie w trakcie rozmów z wystawcami.

Swoje produkty zaprezentowali między innymi takie firmy jak Genesis z pełną ofertą przynęt karpiowych, Impothep i pellet-zanetowy.pl z ofertą szybko pracującego pelletu w kilku smakach idealnego na zawody, sklep wędkarski Bażant, z ofertą sprzętu karpiowego, dobrze znana marka Jet Fish z całą gamą smakołyków karpiowych, Sticky Baits, czyli również smakołyki najwyższej jakości, firma Gravton zajmująca się grawerunkiem, sprzedażą upominków i gadżetów, sklep wędkarski posiadający asortyment karpiowy Rybka oraz producent przynęt firma For Carp Baits.

Pomysł zorganizowania takich targów zrodził się na posiedzeniu Zarządu Stowarzyszenia na dwa miesiące przed imprezą. Jej szybka organizacja i późniejsze zainteresowanie pokazały, że potrzeby w tym zakresie są ogromne.Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego „ Babiczok” prowadzi swoją działalność na wodach po żwirowych w Babicach w gminie Nędza. Wykazuje wiele inicjatyw, organizując spotkania ze szkołami, placówkami opiekuńczymi. Na dzierżawionych od gminy terenach wykonano dla niepełnosprawnych stanowiska wędkarskie, zagospodarowano dla potrzeb mieszkańców teren wokół wyrobisk.Mając na uwadze doświadczenie zdobyte podczas pierwszej edycji targów, Zarząd Stowarzyszenia podjął decyzje o przeprowadzeniu takich tarów w następnych latach.

Zachęcamy do odwiedzenia strony stowarzyszenia www.babiczok.com
 

Galeria

Polecane aktualności