Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2014-06-12

II Miting Polskich Drużyn Karpiowych „ Karpiarze – Martynce” Michalice 2014 - nachodzi wielkimi krokami....

Do rozpoczęcia tej wspaniałej imprezy pozostało troszkę ponad 2 tygodnie. Jak informują organizatorzy trwa dopinanie wszystkich detali tego przedsięwzięcia. Dopisało wszystko. Uczestnicy, a będzie ich ponad 150, sponsorzy, zainteresowanie mediami a sama impreza stała się wizytówką polskich imprez na karpiowej estradzie.

Wszystko to dzięki dużemu poparciu, które, jako organizatorzy dostaliśmy. Bez tego nie udało by się tego sfinalizować i z tego miejsca dziękujemy wszystkim za wielką pomoc w stworzeniu tego przedsięwzięcia.

Charakter imprezy znamy i bardzo cieszymy się, iż udało się to po raz kolejny utrzymać.
Czasami myśleliśmy, iż nas to przerasta, borykając się z problemami stworzonymi przez ludzi nie do końca nam przychylnych, upatrujących w naszym działaniu znamion komercyjnej walki jaką sami preferują i na każdym kroku to udowadniają.

Czy to jest błąd, iż chcieliśmy zrobić coś dużego? Że poniosła nas fantazja, która stworzyła wyłącznie pozytywne aspekty tego przedsięwzięcia………..

Za to przepraszamy...

Od października, dzień za dniem nie było kilku godzin by ta impreza nie zaprzątała nam naszej domowej i zawodowej egzystencji.

Mamy nadzieję, że było warto i wszystko się uda.

W przebiegu przygotowań do imprezy odbyło się wiele wspaniałych akcji, o których jeszcze dokładnie napiszemy podczas podsumowania imprezy, ale już z tego miejsca widać, iż przyniosły one duże środki które zostały zgromadzone na subkoncie Martynki

Przed nami jeszcze finał naszego pływającego przedsięwzięcia, w którym każdy z posiadaczy konta w serwisie aukcyjnym allegro będzie mógł wylicytować jedną z 4 przygotowanych na ta okazję łódek zanętowych, z których środki w 100% zasilą subkonto dziecka.

Linki do tych aukcji pojawią się w „sieci” po 20 czerwca.

Spotykamy się już 2 lipca na wielkiej imprezie integracyjnej, połączonej z rejestracją zawodników, która z pewnością zapadnie w pamięci wszystkim na całe życie.

Cały czas dopinamy szczegóły tego wyjątkowego wieczoru, który z pewnością przywita poranek.

Dla uczestników imprezy wędkarskiej przygotowaliśmy masę nagród spośród, których poza punktowanymi miejscami wiele trzeba będzie najzwyczajniej w świecie WYLOSOWAĆ i z tego miejsca gwarantujemy, że ok. 20 ekip wyjedzie z imprezy z potężnymi nagrodami co można sobie wyobrazić patrząc na nasz baner ze sponsorami.

Jedną z atrakcyjniejszych nagród będzie udział w finale PCM 2014, który w porozumieniu z władzami PFWK postanowiliśmy również rozlosować wśród tych, którzy wyrażą podczas zapisów chęć uczestnictwa w tej imprezie.

Wiele drużyn zrezygnowało świadomie z możliwości wylosowania atrakcyjnych wędkarsko miejsc, stawiając na spotkanie we własnych Temach, które w kilku przypadkach będą liczyły ok. 20 osób i w ten sposób chcielibyśmy nagrodzić ich bardzo towarzyskie podejście do tej imprezy oraz zachowanie jej charakteru , możliwością szansy udziału w finale MP

Kilkukrotnie to powtarzaliśmy i z tego miejsca to zrobimy ponownie.

Zazdrościmy tym teamom, które wylosują zasiadki z naszego projektu Łowiska Uczestnikom

Tygodniowe pobyty na tych TOPOWYCH łowiskach to istne wędkarskie wakacje, które w kilku przypadkach ze względu na specyfikę łowisk można będzie rozszerzyć dodatkowo o rodzinne wakacyjne plany co na pewno nie będzie stało na przeszkodzie.

W dniach 3-6 lipca rozpoczną się zmagania uczestników, które będą śledzić przedstawiciele wielu mediów związanych z wędkarstwem karpiowym min. drukowane czasopisma wędkarskie: Karp Max, Świat Karpia oraz Karpmania przy współpracy z projektem targów poznańskich RYBOMANIA 360

Regulamin, który prezentujemy poniżej nie uległ w dużym stopniu zmianom, lecz już z tego miejsca przedstawiamy bardzo istotną różnicę, która dla uczestników I edycji była kluczowa.

LOSOWANIE STANOWISK:

Ze względu na charakter imprezy , gdzie większość teamów traktuje ją jako swego rodzaju Teamową zasiadkę, organizatorzy przewidują możliwość rozlokowania teamów, które wyrażą chęć bardziej zintegrowanego uczestnictwa, jak to miało miejsce w I edycji z zaznaczeniem, iż miejsca najbardziej atrakcyjne wędkarsko ( zatoka okalająca tamę) będą przewidziane do losowania zgodnego z zasadami FAIR PLAY gdzie każdy wyciągnięty los jest losem wiążącym bez możliwości ponownego losowania jednak organizatorzy przewidują możliwość wymiany z innym uczestnikiem.

REGULAMIN

1. Organizatorem zawodów jest Wędkarski Klub Sportowy i Koło PZW GOBIO Namysłów oraz portal internetowy CARPPASSION

2. Organizator ma prawo do zmiany regulaminu przed i w czasie trwania zawodów z przyczyn od nas nie zależnych [fatalna pogoda] co zostanie skonsultowane z wcześniej wylosowanymi 6 uczestnikami imprezy.

3. Zawody odbywają się na żywej rybie.

4. Do klasyfikacji generalnej zaliczamy karpie i amury powyżej i włącznie dolnego wymiaru ochronnego.

5. Zawody typu Big Fish - czyli wygrywa drużyna która złowi największego karpia lub amura..

6. W razie takiej samej wagi największej ryby 2 lub więcej drużyn, o kolejności zajętych miejsc decyduje łączna waga złowionych ryb przez drużynę a w przypadku takiej samej łącznej wagi - losowanie.

7. Tylko uczestnicy zawodów mogą przebywać na stanowisku.

8. Wędziska rozstawiamy max 5 m od tabliczki z nr stanowiska, a wszelkie nieporozumienia zgłaszamy natychmiast sędziom. Sędziowie są upoważnieni do rozstrzygania spraw spornych.

9. Zawodnicy z drużyny sami wyrzucają / wywożą zestawy, holują rybę i podbierają.

10.Holowanie ryby tylko w obrębie swojego stanowiska.

11. Rybę należy tak holować aby nie miała styczności z żyłkami zestawów sąsiadów w innym razie może zostać nie zaliczona.

12. Każdy zawodnik, którego zestaw zostanie splątany przez rybę holowaną przez sąsiedni zespół, może ten fakt zgłosić sędziemu, ale nie musi.

13. W czasie trwania zawodów zawodnicy mogą wchodzić do wody do wysokości ud pod warunkiem nałożenia kapoku! (Kapoka nie zapewnia organizator).

14. Do czasu zgłoszenia, ryba musi być przechowywana w worku karpiowym.

15. 1 ryba - 1 worek, wyhaczanie odbywa się na macie karpiowej.

16. Tylko organizatorzy mają prawo do przeszukania sprzętu i samochodów zawodników (w ich obecności) w razie podejrzenia o złamanie regulaminu. Jeśli drużyna dopuści się oszustwa zostanie natychmiast wykluczona z zawodów, bez zwrotu poniesionych kosztów!!!

17. Dozwolone jest łowienie tylko metodą gruntową. Każda drużyna również te z pomocnikiem łowi maksymalnie na cztery wędki, zestaw może być wyposażony tylko w jeden hak. Zakaz używania drgającej szczytówki i metody spławikowej,

18. Dozwolone jest korzystanie maksimum z czterech markerów (bojek) do oznaczenia łowiska.

19. Nęcenie dozwolone jest za pomocą ręki, rury wyrzutowej, procy, rakiety, działek pneumatycznych, łódek zdalnie sterowanych oraz z użyciem środków pływających.

20. Dozwolone jest używanie środków pływających zarówno do nęcenia jak i wywożenia zestawów oraz podbierania ryb.

21. Każda drużyna musi być wyposażona w kamizelkę ratunkową a każde wejście do wody i do pontonu ma odbywać się w kamizelce ratunkowej! Niedostosowanie się do tych zasad dyskwalifikuje drużynę!! NALEŻY O TYM PAMIĘTAĆ.

22. Zakaz używania wszelkich przynęt zwierzęcych [do zanęt i jako przynęt].

23. Ryba holowana przed sygnałem zakończenia zawodów musi być podebrana maksimum do 15 minut po sygnale - koniec zawodów.

24. Zawodnicy są zobowiązani do umożliwienia robienia im oraz rybom zdjęć i filmowania przez organizatorów w czasie trwania zawodów.

25. W czasie trwania zawodów całkowity zakaz poruszania się samochodem przez uczestników nie dotyczy organizatorów.

26. W momencie opuszczenia przez drużynę stanowiska nie ma konieczności wyciągania zestawów z wody, o ile na stanowisku pozostaje asystent.

27. Zakaz rozpalania ognisk.

28. W razie niesprzyjających warunków pogodowych lub innych nagłych zdarzeń, organizatorzy mogą przerwać, lub wcześniej zakończyć zawody. W ostatnim przypadku, klasyfikacja generalna liczona będzie według stanu w momencie przerwania imprezy.

29. Po zakończeniu łowiska należy posprzątać swoje stanowisko.

30. Zakaz spożywania alkoholu.

31. Każda drużyna przy rejestracji podpisuje oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem zawodów.

ASYSTENT (100zł): - kwota ta została podwyższona ze względu na to, iż asystent staje się pełnoprawnym uczestnikiem i w pełni korzysta z wszystkich gadżetów związanych z imprezą, integracją oraz z jego puli część środków trafia na cel szczegółowy Imprezy.

1. Każda drużyna może mieć jednego asystenta.

2. Każdy asystent jest zobowiązany do zarejestrowania się wraz z zawodnikami.

3. Asystent może pomagać zawodnikom w dostarczaniu i przygotowywaniu posiłków, rozbijaniu stanowiska oraz wszystkich czynnościach związanych bezpośrednio z łowieniem stając się pełnoprawnym trzecim zawodnikiem Teamu.

Zapraszamy do zgłaszania sugestii co do szczegółów organizacyjnych.

Pozdrawiamy i do zobaczenia

Organizatorzy

Polecane aktualności