Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-02-15

Kanaryjskie karpie

Tej zimy Łukasz Lechowski wraz z żoną odwiedzili kolejną wyspę kanaryjską, by w niezwykle malowniczym krajobrazie łowić karpie. Wybrali zbiornik La Chira, który znajduje się na wysokości około 1600 metrów n.p.m. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotowała Łukasz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 2/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 Fragment artykułu:
Gran Canaria ma powierzchnię niespełna 1600 km2 i jest trzecią co do wielkości wyspą kanaryjską. Ma charakterystyczny okrągły kształt z masywem górskim pochodzenia wulkanicznego w centrum wyspy i to właśnie tam znajdują się zbiorniki, w których pływają karpie. Jak mówili miejscowi, znajduje się tam około siedemdziesięciu pięknych i głębokich wód.

Po wylądowaniu przenieśliśmy się z deszczowego, obrzydliwego klimatu w miejsce jakby z innej bajki. Przywitała nas piękna pogoda. Pierwsze dwa dni to aklimatyzacja i czas relaksu, podczas którego obmyślaliśmy strategię łowienia. Wiedzieliśmy o zbiorniku La Chira, że nie występują tam duże karpie, ale są one pięknej urody i praktycznie każdy z nich jest zupełnie inny. 

Polecane aktualności