Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-01-11

Karpiowa zima – Mariusz Niedźwiecki

Często wraz z pierwszymi przymrozkami chowamy sprzęt do przysłowiowej szafy i czekamy do wiosny. Można jednak ten okres zimowej przerwy dobrze wykorzystać. Zapytacie jak? Zachęcamy do lektury artykułu Mariusza. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Mariusz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 1/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:

Coraz krótsze dni, mroźne noce i poranne skrobanie szyb - to czas, w którym częstotliwość zasiadek drastycznie maleje, a dla niektórych definitywnie następuje koniec sezonu. Karpiowanie w zimie jest jednak możliwe, o ile wody nie pokryje lód. Są też łowiska, do których wpada podgrzana woda i tam sezon dopiero się zaczyna.

Osobiście uważam, że przerwa należy się każdemu, również rybom, które zapadają w letarg i niemal „hibernują się” przy dnie. Okres zimowy dla mnie to czas szczególny i równie przyjemny co sezon zasadniczy. Dla tych osób, które zimowy okres nie wiążą z karpiowymi wypadami, mam kilka pomysłów, jak do wiosny umilić sobie czas oczekiwania na rozpoczęcie sezonu i zrobić kilka pożytecznych rzeczy, które w sezonie mogą zaprocentować. 

Polecane aktualności