Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-04-20

"Metoda" na brak czasu - Szymon Stasierski

Wczesna wiosna oraz permanentny brak czasu to wrogowie długich zasiadek. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym Szymon Stasierski przedstawia swoją „Metodę” na brak czasu.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Szymon? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:
Podczas brania karpiowego w naszym ciele wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Tęsknota za dźwiękiem sygnalizatora sprawia, że szukamy metody na częste brania, szczególnie wtedy, gdy nie mamy zbyt dużo wolnego czasu.
Spragnieni karpiowych brań po zimie ruszamy nad wodę, by w końcu usłyszeć wyczekiwany karpiowy „odjazd”. Woda w zbiornikach powoli się nagrzewa, a karpie budzą się z zimowego letargu. Początkowo wybieram się nad wodę tylko na kilkugodzinne zasiadki. Najlepszym momentem w ciągu dnia są popołudnia, kiedy woda osiąga najwyższą temperaturę, a my możemy czuć się komfortowo podczas wiosennych zasiadek.
Staram się ten czas spędzać aktywnie, dlatego nie zawsze biorę ze sobą fotel karpiowy. Dobrym sposobem na aktywne karpiowanie jest łowienie na tak zwaną „metodę”. Obecnie to jeden z najbardziej popularnych sposób połowu karpi na łowiskach komercyjnych i nie tylko. 

 

Polecane aktualności