Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-04-28

Nowe łowisko karpiowe w Wielkopolsce! Łowisko u Gentlemanów.

Już w maju klub karpiowy Gentleman’s Carp Club otwiera swoje łowisko. Położone jest 5 kilometrów od Wągrowca przy DW251 między miejscowościami Tarnowo Pałuckie, a Łekno.  

Jest to zbiornik powapienny. Jego powierzchnia wynosi około 6 hektarów, a głębokość w większej części zbiornika waha się między 2-5 m.

Łowisko samo w sobie jest bardzo urokliwe. Różnorodność fauny i flory sprawia, że miejsce to jest wyjątkowe. „Płaczące” wierzby nad brzegiem jeziora, powalone drzewa w wodzie, latające nad głowami kormorany, bobrowiska – to tylko niektóre z oblicz natury jakie możemy tutaj spotkać.

Jednak to co nas najbardziej interesuje dzieje się w wodzie. Zróżnicowane dno pod względem głębokości. Liczne dołki i wypłycenia. Miejsca zamulone i twarde tylko uatrakcyjniają nasz pobyt nad łowiskiem. To co najważniejsze zostawiłem na sam koniec – ryby, a w jeziorze ich nie brakuje.

Okazy karpi (piękne lampasy, pełnołuskie, golce) przekraczające wagę 15 kg nie należą do rzadkości. Amury ponad 20 kilogramowe, ogromne tołpygi, drapieżniki w postaci szczupaków, okoni – to wszystko sprawia, że Łowisko u Gentlemanów jest miejscem, które trzeba odwiedzić.

Zapraszamy na ich stronę internetową www.lowiskougentlemanow.pl oraz Fan Page na Facebooku – LowiskouGentlemanow.

 

Galeria

Polecane aktualności