Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2016-11-15

Pomysł na prezent - Nowoczesne Wędkarstwo Karpiowe

Szukasz pomysłu na mikołajkowy prezent dla najbliższej osoby? Mamy dla Ciebie świetną propozycję - książka Pawła Szewca "Nowoczesne Wędkarstwo Karpiowe. Część 1, wydanie II".

Książka swą premierę miała rok temu, na Targach Wędkarskich Rybomania Lublin 2015. Już sama jej zapowiedź odbiła się szerokim echem, co przyczyniło się na wysoką sprzedaż. Świetnie napisana, z dużą dawką praktyki przedstawionej również na szczegółowych fotografiach oraz całokształt sprawia, że jest ona idealnym prezentem dla najbliższej osoby. Mikołaj jest tuż za rogiem, więc pomóż mu w wyborze odpowiedniego prezentu.

Książka dostępna - TUTAJ.

Wznowienie popularnego i cenionego podręcznika „Nowoczesne Wędkarstwo Karpiowe” to lektura obowiązkowa dla każdego karpiarza. Jest to książka zupełnie inna niż jej poprzedniczka. Zmiany dotyczą głównie odświeżonej szaty graficznej. Są to przede wszystkim zupełnie nowe rysunki, które czytelnie ilustrują skomplikowane zagadnienia sprzętowo-przynętowe. Zostały dodane także nowe fotografie, a cały tekst został od początku do końca przeredagowany. Jest to więc książka napisana praktycznie na nowo, czyta się ją o wiele przyjemniej i łatwiej przyswaja zawarte w niej informacje.

Na ostatek zaś w książce znajdziecie zupełnie nowy rozdział, którego nie było w pierwszym wydaniu. Książka porusza zagadnienia dotyczące wszystkich karpiarzy bez względu na stopień zaawansowania. Jest to przegląd wszelkich tematów związanych z wędkarstwem karpiowym, od A do Z. Jest to kompendium wiedzy dla bardzo szerokiego grona karpiarzy oraz osób, które chciałyby w najbliższej przyszłości nimi zostać. Książka ta powinna znaleźć się w biblioteczce każdego karpiarza.

W książce znajdziemy opisy:
- charakterystyki wód karpiowych,
- jak sondować dno i szukać karpiowych miejscówek,
- miejsc i technik połowu,
- charakterystyki sprzętu karpiowego i różnego rodzaju zestawów,
- kilkudziesięciu rodzajów przyponów i węzłów karpiowych,
- całego procesu domowej produkcji kulek proteinowych,
- przynęt i zanęt wraz ze sposobami przygotowania,
- strategii nęcenia i połowu,
- wpływu pór roku i pogody na brania,
- faz holu od brania po wypuszczanie,
- podwodnego środowiska i karpiowych przysmaków,
- charakterystyki zmysłów karpi,
- jak radzić sobie z porażkami.

NA STRONACH:

Polecane aktualności