Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2014-07-28

Sprzątali Zalew Średzki

Po raz drugi w tym roku Centrum Marina wraz ze średzkimi wędkarzami z klubu karpiowego „Sazan” zorganizowali sprzątanie wschodniego wybrzeża zbiornika retencyjnego w Środzie Wielkopolskiej.

Wśród uczestników byli także żeglarze z UKŻ „Środa” oraz wolontariusze, którym los Zalewu Średzkiego nie jest obojętny. Wyprawa lądem oraz wodą zabrała uczestnikom ponad dwie godziny. Przez ten czas zebrano wiele worków ze śmieciami oraz nietypowe „skarby”, które nas mocno zdziwiły (galeria poniżej).

Największe zdziwienie jednak wywarło na uczestnikach odkrycie ukrytej na skraju wody i lądu toalety zbudowanej z desek, z której wszystko trafiało do wody. Zabolał też fakt odkrycia wielu olbrzymich depozytów śmieci, które musiały powstać na początku lata (na wiosnę w tych miejscach sprzątano w czasie pierwszej wiosennej akcji).

Dwie ekipy płynące łodziami wiosłowymi także wyciągnęły sporo śmieci, których nie było można wyciągnąć z brzegu. Dramatem były także takie skarby jak stare otwarte opakowania po olejach do silników samochodowych leżące przy wodzie.
Wielkie sprzątanie Zalewu Średzkiego to akcja, która na pewno zostanie jeszcze w tym roku powtórzona na jesień. Klub karpiowy Sazan zapowiedział kontynuowanie walki z zaśmiecaniem akwenu, z którego korzystają mieszkańcy i wędkarze ze Środy Wielkopolski oraz wielu przyjezdnych wędkarzy.
 

 

Galeria

Polecane aktualności