Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Blog

Ocena
Data dodania
2016-02-15
Autor
redakcja

35 000 osób na Rybomanii w Poznaniu! - tak było!

„Spodziewałem się, że będzie grubo, ale nie przypuszczałem, że o te kilkanaście tysięcy się pomylę” - powiedziałem dzisiaj rano w redakcji jednemu z kolegów. „Tak, to były największe targi w Europie” – skwitował Simon Pomeroy z angielskiej firmy Pallatrax, który był gościem na Rybomanii.

Tygodnie przygotowań, wielkie „bum”, a kurz po świetnej imprezie opada dość długo... tak wyglądają targi branżowe Rybomania. Tego co się działo, nie sposób opisać, ale w końcu większość z Was – mam nadzieję – tam była. Na początku chcę pogratulować dyrektorowi targów Rybomania – Piotrowi Kamińskiemu za zorganizowanie niezwykłej imprezy branżowej. Nie chcemy wiedzieć, co będzie za rok! Oczywiście jeszcze przed nami Rybomania w Sosnowcu, nasza redakcja oczywiście też tam będzie.Tegoroczna Rybomania trwała 3 dni, piątek był dniem tzw. branżowym, określanym mianem VIP, na który bilety można było otrzymać od firm lub też kupić na miejscu za trochę wyższą cenę. Jak widzieliśmy prawdziwych zapaleńców, których nie odstraszyła cena biletu dla VIP-ów było bardzo dużo. Odwiedzający w tym dniu mogli spokojnie zapoznać się z ofertą wszystkich wystawców, a goście biznesowi podpisać umowy i kontrakty. Dzień targowy zakończył się dopiero o godzinie 19.00.

W pierwszy otwarty dzień targów Rybomania, już przed godziną 9.00 przed kasami zebrał się nieprzebrany tłum wędkarzy, myśliwych, maniaków sportów wodnych z całej Polski. O godzinie 10.00 bramki zostały otwarte. Pawilony pękały w „szwach”od ilości odwiedzających targi oraz wystawców. Firmy takie jak Normark Polska, Daiwa-Cormoran, D.A.M., Zebco Europe, Sensas, Svendsen Sport czy sklepy - Duxon, Carponline oraz inne, zaprezentowały cały swój asortyment na ogromnej powierzchni wystawienniczej.Nie zabrakło również premier firm, takich jak Bait Shop, Feeder Bait, Method Mania, MikBaits, Ringers Baits, Sonubaits i pewnie kilku innych, które nieświadomie pominąłem.

Na największe targi w Europie przybyli tacy goście jak wspomniany wcześniej Simon Pomeroy z firmy Pallatrax, który przez całe targi prezentował nowości swojej firmy na stoisku firmy www.carpmaster.org.

Alan Blair obecny był na stoisku firmy Nash, która przygotowała niezwykle piękną scenografię targową – z muzyką miksowaną na żywo włącznie.Ardy Veltkamp, osoba, której nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ jest rozpoznawalna przez karpiarzy z całego świata. Ardy'ego mogliście spotkać na stoisku firmy NG Polska, która zaprezentowała wiele nowości na sezon 2016.

Frank Schmidt gościł na stoisku Anacondy, to niemiecki karpiarz z wielkimi osiągnięciami. Złowił on między innymi karpia o wadze 40,9 kg oraz 46 okazów powyżej 30 kg! Mieliśmy przyjemność porozmawiania z nim, film opublikujemy już niebawem.

Kolejnymi osobami byli m.in. Jakub Vagner na stoisku D.A.M.a, Martin Locke oraz Ray Dale Smith w firmie Baitbox.

Niezaprzeczalnie, po raz kolejny wielką atrakcją było olbrzymie akwarium, na którym przez cały czas odbywały się pokazy łowienia i prowadzenia przynęt.

Obecnie przygotowujemy dla Was mnóstwo filmów prezentujących nowości i rozmowy ze znanymi osobami, będą one sukcesywnie publikowane, dlatego tymczasem zobaczcie fotogalerię. Do tematu Rybomanii jeszcze wrócimy.

 

Blogi tego użytkownika