Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Blog

Ocena
Data dodania
2013-12-19
Autor
redakcja

"Czym jest dla mnie wędkarstwo karpiowe? - Szymon Nolbert

 Czym dla mnie tak naprawdę jest wędkarstwo karpiowe? Im bardziej się zastanawiam tym coraz trudniej jest mi na nie odpowiedzieć.

Jednak zanim uda mi się cokolwiek na ten temat napisać, muszę cofnąć się myślami do czasu, kiedy to tak naprawdę wszystko miało początek A rozpoczęło się klasycznie od wędki podarowanej od chrzestnego i pierwsze przygody związane z wyprawa na ryby. Nie wiedziałem jeszcze wtedy, że została zaszczepiona mi pasja, która trwa do dziś.

Od tego wydarzenia, każda wolna chwilę spędzam z wędka nad wodą, szlifując techniki metodą prób i błędów.

Przełomowym momentem, tak mi się wydaje, było otrzymanie od starszego kuzyna prasy wędkarskiej, w której ujrzałem ryby, których wymiary były dla mnie niepojęte.

Artykuły uświadomiły mi, że chcę łowić ryby wymiarów widocznych na zdjęciach i będę do tego dążył. Pierwsze przynęty zestawy, mogą wydawać się śmieszne jak na dzisiejsze realia, jednak wtedy już przynosiły lepsze lub też gorsze wyniki. Paradoksalnie od tamtego czasu niewiele się zmieniło, ponieważ dalej każda wolna chwile poświęcam na próbach złowienia jak największej ryby, jednak nie zapominam, o tym by czerpać fraidę, z jakiej kolwiek złowionej sztuki i możliwości bycia nad woda.
 
Pisząc to wszystko zdaje sobie sprawę, że „wędkarstwo karpiowe” pochłonęło mnie aż do szpiku kości. Dało mi kilku przyjaciół, dla, których jest to tak samo ważne jak dla mnie.
Dzięki „karpiowaniu” znalazłem sposób na siebie i swoje życie. Może nic w tym nadzwyczajnego, gdyż towarzyszy mi ono od bardzo dawna. Spełnia zadanie pewnej odskoczni od życia codziennego miejsca, gdzie można sobie wszystko poukładać i przemyśleć.
Jeżeli trzeba by napisać to w skrócie, był by to: „letni bezchmurny poranek i śpiew ptaków, nad zamgloną jeszcze woda”.
 
Tym tak naprawdę jest dla mnie wędkarstwo karpiowe!
                                                                                                                 
Szymon Nolbert
 
Artykuł bierze udział w konkursie "Czym jest dla mnie wędkarstwo karpiowe?"
 
 
 
 

Blogi tego użytkownika