Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Blog

Ocena
Data dodania
2014-08-25
Autor
redakcja

Warsztaty Karpiowe z Sazanem - łowisko Stary Staw

Po raz drugi w tym roku Sazan przy pomocy Burmistrza miasta Środy Wlkp., zorganizował warsztaty karpiowe dla najmłodszych adeptów wędkarstwa.

Tym razem warsztaty odbyły się na łowisku Stary Staw, gdzie mogło wędkować 20 zawodników. Wyruszyli oni autokarem ze Środy Wielkopolskiej o godz.7:20, aby dotrzeć na łowisko o godz. 8:00, tam już czekała na nich ciepła czekolada oraz drożdżówka.Po odprawie technicznej i losowaniu stanowisk dzieci wraz z opiekunami ruszyły na stanowiska, by o 9 zacząć wędkowanie.
Ku naszemu zdziwieniu już chwilkę po wyrzuceniu pierwszych zestawów pierwsze karpie zameldowały się na macie.Ze względu na specyfikację wody (dużą populacje Karpia), na jakiej wędkowaliśmy, jako klub postanowiliśmy, że wędkować będzie można tylko metodą włosową z lekką obawą czy wszystkie dzieci w szczególności te najmłodsze sobie poradzą, dlatego prawie wszyscy klubowicze stawili się na warsztatach do pomocy ale jak się później okazało, nie była ona aż tak konieczna, ponieważ dzieci nawet te najmniejsze, radziły sobie świetnie z karpikami do 2 kilogramów, a uśmiech na ich twarzy mówił wszystko, co chcieliśmy wiedzieć.O godz. 10.00 dzieci wraz z opiekunami otrzymali śniadanie w postaci bułek. O godz.13:00 wszyscy otrzymali ciepły obiad dla zregerowania sił. Zaplanowane wędkowanie było do godz.13:00, ponieważ jako Klub mieliśmy jeszcze jedną atrakcję, na którą potrzebowaliśmy troszkę czasu, aby ją zorganizować. Jednak po przejściu i rozmowie z najmłodszymi, na ich prośbę postanowiliśmy przedłużyć czas wędkowania do godz. 14:00.

Po zakończeniu wędkowania zaprosiliśmy uczestników do spróbowania swoich umiejętności w Tarczy Arenberga. Kurs oraz przybliżenie tej techniki poprowadził pan Piotr Różański. Chętnych do startu nie brakowało, a dla najlepszych zostały przewidziane nagrody niespodzianki ufundowane przez sklep wędkarski Marek Dydymski.

Udekorowanie zwycięzców, oraz wręczenie upominków odbyło się o godz., 16:00, po czym zmęczone, ale zadowolone dzieci wsiadły do autokaru i żegnając się z łowiskiem Stary Staw, wróciły do domu. Oczywiście żadne dziecko nie wyjechało z naszych warsztatów bez upominku, każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz płytę z filmem karpiowym, a uczestnikom, którym nie udało się nic złowić lub nie zakwalifikowali się do pierwszej piątki, Klub ufundował drobną nagrodę pocieszenia, dzięki czemu żaden uczestnik do domu nie wracał z pustymi rękoma.Jako Klub serdecznie pragniemy podziękować Burmistrzowi Środa Wielkopolska za wsparcie działania na rzecz rozwoju wędkarstwa.
Za ufundowane nagrody oraz pomoc w zorganizowaniu warsztatów właścicielce łowiska Stary Staw pani Aleksandrze Blige oraz za ufundowanie dodatkowych nagród Markowi Dydymskiemu, oraz sklepowi wędkarskiemu TOMCAT z Jarocina, a także za pomoc w oprawie technicznej wspaniałemu karpiarzowi koledze Mieczysławowi Pietrzakowi (Dziadek Anakonda) serdecznie dziękujemy!

Nas, jako klub cieszyć może fakt, iż zakładane przez nas cele zostały osiągnięte. W warsztatach wystartowało 20 zawodników w tym 7 dziewczynek, najmłodsza uczestniczka miała 4 lata - najmłodszy uczestnik 5. Najważniejszą informacją jest jednak to, iż mieliśmy ponad 30 zgłoszeń na nasze warsztaty, co utwierdza nas w przekonaniu, iż warto to robić dalej i w roku 2015 dołożymy wszelkich starań, aby warsztaty odbyły się ze zwiększoną liczbą uczestników. Mamy nadzieję, że znajdą się ludzie chcący wesprzeć naszą inicjatywę.

Wyniki najlepszych zawodników do lat 12

I miejsce
Dariusz Grzelak
13,494 kg

II Miejsce
Kacper Mieloszyński
11,140 kg

III Miejsce
Eryk Idczak
8,800 kg

IV Miejsce
Zofia Matuszewska
6,580 kg

V Miejsce
Piotr Mieloszyński
6,530 kg


Wyniki najlepszych zawodników od lat 12


I miejsce
Kacper Cylka
3,080 kg

II Miejsce
Dominik Kranc
3,000 kg

III Miejsce
Krzysztof Wawrzyniak
2,060 kg

IV Miejsce
Łukasz Stechowicz
1,303 kg

V Miejsce
Czaplicki Dominik
1,240 kg

Największa ryba zawodów:
Eryk Idczak
Karp 3,000 kg

Pierwsza złowiona ryba:
Eryk Idczak
1, 320 kg

Ostatnia złowiona ryba:
Kacper Mieloszyński
1,680 kg


Wyniki tarczy Arenberga:

I miejsce
Kacper Cylka
20 pkt.

II Miejsce
Jakub Benedykczak
18 pkt.

III Miejsce
Kacper Kubisiak
14 pkt.

IV Miejsce
Piotr Wieliński
8 pkt.

Blogi tego użytkownika