Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Blog

Ocena
Data dodania
2016-11-14
Autor
redaktor_m

Sensacyjny amur czarny - Enrico Parmeggiani

Po 3 latach zbierania informacji i poszukiwań tej nieuchwytnej ryby, udało mi się zdobyć dostęp do unikalnego miejsca, gdzie powinno znajdować się kilka monstrualnych amurów czarnych.

Niestety to była jedyna informacja, jaką udało mi się zdobyć, ponieważ dotychczas nikt ich tu nie łowił (w szczególności te duże sztuki), zatem moje oczekiwania były raczej skromne... W drodze nad wodę myślałem, że sukcesem będzie złowienie przeze mnie jednego amura, niezależnie jak duży będzie.

Była to także wspaniała okazja do końcowych testów nowych sygnalizatorów SNZ, które opuściły linię produkcyjną kilka dni wcześniej.
Nowa wersja wędzisk C2 Natura, która zadebiutuje w 2017 roku, doskonale spełniła swoje zdanie. Uzupełnieniem wędziska był nowy, super niezawodny kołowrotek Okum Custom Black oraz nasza znana i ceniona żyłka Mimicry Mirage o średnicy 0,40mm. Zwycięskim zestawem był półsztywny przypon z elementów naszej nowej serii Last Meter Mimicry. Taki przypon jest nie tylko bezpieczny dla ryby, ale również pozwala na bardzo efektywnie zacięcie.

Używałem różnych przynęt na moich 4 wędziskach, ale najbardziej skutecznym było najprostsze rozwiązanie: 2 słodkowodne ślimaki, zamocowane w taki sposób jak robi się to z kulkami. Obie ryby skusiły się na tę przynętę.

Enrico Parmeggiani

Blogi tego użytkownika